Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Dum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Mier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Vin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Dum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Vin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Joi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Joi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Statistici
Avem 258 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Fantezi sexuale
Impreuna la o cafeluta, ceai...
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In aceasta zi!
In acesta seara!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin

Alexandrina

Ana

Vilhelm

Intuneric

Roses

Florina

abis

Elisa

Eva

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Cei mai activi postatori ai lunii
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

Distribuiţi | 

Cuvinte in direct!

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 21/06/2010
Varsta : 53
Localizare : Galati

MesajSubiect: Cuvinte in direct!   Mar Mai 31, 2011 4:02 am

Arta este una dintre putinele mijloace prin care omul isi poate concepe evaziunea din aceasta lume sau, dimpotriva, prin care i se poate revela mai apasat adevarul ei. Indiferent de ars poetica practicata, aici fiecare isi gaseste ocazia exprimarii.Un fapt indubitabil este ca printre noi exista talente, exista tendinte, expresii şi, mai mult, dorinta de a se afirma intr-o maniera artistica unica. Iar destinul acestor talente este adesea pus in umbra de marile personalitati care s-au afirmat intr-un domeniu sau altul. În cadrul acestui subiect, fiecarui membru i se va da posibilitatea de a se face auzit, citit, lecturat de catre ceilalti membri, intr-un mediu interactiv in care fiecare are de invatat de la altii si in care discutiile sunt deschise. Toti cei care si-au pus textele intr-un colt de uitat de sertar sunt invitati sa le scoata, inca o data, la lumina. In acest subiect este incurajata creatia beletristica personala, precum este promovata si discutia critica, argumentata, in spiritul unei constructii utile si al unui progres de factura artistica si sociala. Prin urmare, scrieti, prieteni, numai scrieti!

Va rog cititi regulamentul periodic!
Sus In jos
Florina
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 05/06/2011
Varsta : 32
Localizare : Cluj

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Mier Iun 08, 2011 6:35 am

La acest subiect...cred ca Maestrul Mihai LEONTE, are multe de spus.
Sincer...de dragul cuvintelor frumoase voi reveni aici.
Sus In jos
Alexandrina
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 03/06/2011

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Joi Iun 09, 2011 5:34 pm

Sa scriem orice numai sa scriem e un dicton oarecum depasit si care vizeaza doar aspectul cantitativ al actului de a scrie. De aceea cred ca ar trebui sa dam o oarecare atentie si laturii calitative. Nu sunt de acord cu vorbaria goala, si nici cu vorbaria care are sens, dar care nu are de-a face cu contextul.
Inca o data, sesurile, nu cuvintele, ar trebui sa aiba intaietate. Parerea mea...
Sus In jos
Georgiana
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 34
Localizare : Galati-Anglia

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Joi Iun 09, 2011 5:35 pm

Hmm o provocare bine venita. Azi sunt eu...maine cine stie, pot fi o, umbra, ploaie, vant...dar cine sunt eu? Un moritor de rand.;)

Ziua...nu conteaza acum am venit pe la tine si nu ma pregatesc sa plec, e frumos si cald aici la tine in suflet si te rog sa nu ma minti nici frumos si nici oricum. Nu doresc un vis...doresc realitate, iubire vesnica, dragoste deplina, cer prea mult nu? mai mintit poate fara sa vrei si te-ai jucat cu sentimente pure...dar stai- cine sunt eu ca sa cer socoteala?-un om ca si tine. Am incetat sa te mai cred, am incetat sa mai iubesc. Acum iubesc natura, libertatea si credema pe cuvant ca mie mai bine asa si povestea mea va continua
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Joi Iun 09, 2011 5:36 pm

Noapte. Nu conteaza. Ma pregatesc sa plec. Ma vei uita. Straini. Uita-te pentru ultima oara in ochii mei si minte-ma ca ma iubesti. Prefa-te macar o data ca iti doresti sa ma saruti. Mangaie-mi umerii cu tandrete si... straino! Iubeste-ma orbeste ca si cum nimeni nu ne cunoaste. Priveste-ma! Priveste-ma, caci nu ma vei mai vedea. Strange-ma in brate ca si cum ti-ar pasa, atinge-ma ca si cand ti-ar fi teama sa ma pierzi, saruta-ma ca si cand ar fi pentru ultima oara. Plec, nu vezi? Niciodata nu ai putut sa ma vezi. De ce nu m-ai mintit? De ce?! Lasa, delirez. Chiar cer prea mult? E prea mult? Atunci, mai simplu... uita-ma ca si cand nu m-ai fi cunoscut. Adio! Nu, nu ... stai. Nu.. mai am ceva sa iti spun.
Te iubesc! Ce simplu suna, nu? Acum intelgei, asa e? Simplu. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Vreau sa mor cu cuvinetele astea pe buze... Te iubesc!
*am obosit sa plang*

Sus In jos
Inna
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 01/06/2011
Varsta : 58

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Joi Iun 09, 2011 5:38 pm

Cuvintele in direct, pentru uni inseamna sa scri ce-ti trece prin cap, pentru alti sa spui oful, adica eu inteleg prin cuvinte in direct sa scriu ce gandesc direct. Deci toti dupa pregatirea noastra. Aici pe forum imi este drag, deoarece nu este nici un subiect blocat, chiar si acolo la proza am vazut liber, atunci am inteles cat este de important sa lasi pe toti sa scrie, fie pregatiti fie mai putin pregatiti. Eu inca nu mi-am permis sa scriu acolo, dar voi scrie in curand. Nu sunt la nivelul lui Ileana, respect felul, modul ei de a fi!...ea respecta pe ceilalti, apoi pe ea daca mai poate. Promit Ileana sa fiu mai activa si sa scriu si eu acolo...asa cat ma duce capul
Sus In jos
Verdelemut
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 05/06/2011
Varsta : 52
Localizare : braila

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Joi Iun 09, 2011 5:40 pm

Pentru toti prima zi din saptamana ni se pare lunga. La noi e cald, frumos, mai am cateva zile libere, aveam ceva de facut prin curte la batrani. Ma gandesc, oare la anul o v-om duce mai bine? v-or avea copii un viitor decent?
Sus In jos
Marlenusa
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 12/05/2011
Varsta : 49

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Joi Iun 09, 2011 5:51 pm

Cuvinte in direct...as ascunde cuvantul, URA, MINCIUNA, JICNIRE, LAUDA, GELOZIA, DEZAMAGIRE, sunt multe cuvinte in direct ce le-as scunde.
Cuvinte frumoase, cuvinte de iubire, acum eu vreau sa-ti spun...
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Joi Iun 09, 2011 5:52 pm

Imi place foarte mult sa scriu. Am greseli destule, insa nu ma deranjeaza si ma bucur cand cineva ma corecteaza. Cand sunt incarcata emotional si scriu, sufletul meu se vindeca, ma calmeaza. Cu toti ar trebui sa contribuim din cand in cand la (cuvinte in direct).

Sus In jos
Roses
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 57
Localizare : Tg Neamt

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Joi Iun 09, 2011 5:53 pm

Urmeaza-ti menirea si scopul tau in viata Ileana,greseste mereu si invata din acestea,fii omul cel mai bun care ti-ai dori sa fii!Scrie,compune,fa bine altora,iubeste,zambeste.. ziua este numai una si la asfintit sa dus si nu se mai intoarce!
Sus In jos
http://www.amway.ro
.Nimicuri.

Data de inscriere : 23/10/2011

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Dum Oct 23, 2011 3:32 am

.R de la regrete.

Nu cred ca exista om pe lumea
asta care sa nu aiba regrete.O viata avem si o umplem si pe aia cu
regrete.Zi de zi mi se deruleaza in minte imagini din trecut,fara voia
mea.Si e oribil cand nu mai poti scapa de ele.Ma dau cu capul de pereti
si ele tot nu dispar.Ma bantuie,oriunde as merge ele sunt cu mine.Le
place sa ma chinuie,sa ma urmareasca,sa ma vada cu lacrimi in
ochi.Foarte bine.Nu imi pasa.Si regret asta...
Regret faptul ca am
crescut atat de repede,regret ca m-am uitat urat la cersetoarea de la
colt,regret ca nu am zambit inapoi stainului de pe trotuar,regret ca nu
am tinut-o mai mult in brate,regret ca EA nu mai e,regret ca nu mai am o
prietena buna,regret ca m-am schimbat in rau,regret ca am tradat oameni
care nu meritau,regret ca am mintit fara sa fie nevoie,regret ca nu o
sa mai fie la fel nimic,niciodata, regret ca iubesc pe cine nu
trebuie,regret ca sunt lasa,regret ca el nu e cu mine acum,regret ca o
sa se faca noapte,regret ca nu imi place iarna,regret ca sunt
aici,regret ca sunt eu,regret ca am regrete...
Regrete...Ce frumos suna...
Sus In jos
Mariuca
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 01/07/2011
Varsta : 58
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Vin Oct 28, 2011 5:08 pm

Mie dor de clipele petrecute cu vechi mei prieteni pe un site...mie dor de acel site unde pute-am sa incarca muzica si sa asculte si ceilalti...cum sunt cuvintele in direct, asa e si muzica si comunicarea, mie dor de acele clipe.
Sus In jos
Ruksandra
Membru
Membru

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : #####

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Vin Oct 28, 2011 6:10 pm

Cuvintele in direct au o conotatie aparte, nu cred ca daca laudam pe cineva se poate numi ''cuvinte in direct'' haha
Sus In jos
Nyk_DJ
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 02/06/2011
Varsta : 48
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Vin Oct 28, 2011 7:25 pm

Ruksandra, daca cuvintele in direct au o conotatie aparte de ce nu ne explici sau, te rog citeste ce scrie inceputul subiectului si atunci vei intelege tu depre ce este vorba. Putem scrie orice am tinut scris undeva, sau ce simtim sa spunem, CUVINTE IN DIRECT!
Sus In jos
Ady
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 22/06/2011
Varsta : 34
Localizare : Almeria

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   Sam Oct 29, 2011 3:55 am

Eu nu vad sa laude nimeni pe nimeni. Cuvinte in direct eu inteleg sa spun tot ce ma doare. Azi am avut o zi naspa.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cuvinte in direct!   

Sus In jos

Cuvinte in direct!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Literatura-
Mergi direct la: