Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Dum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Mier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Vin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Dum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Vin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Joi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Joi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Statistici
Avem 258 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Fantezi sexuale
Impreuna la o cafeluta, ceai...
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In aceasta zi!
In acesta seara!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin

Alexandrina

Ana

Vilhelm

Intuneric

Roses

Florina

abis

Elisa

Eva

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Cei mai activi postatori ai lunii
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

Distribuiţi | 

Lacrimii.....

In jos 
AutorMesaj
Sanducornel
Membru
Membru

Data de inscriere : 07/06/2011

MesajSubiect: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:37 pm

Ma gandesc acum, trecura ani si inca v-or mai trece...lacrimile izvorasc la orice pas. As dori sa stiu parerea voastra despre lacrimii, mai bine zis ce reprezinta lacrimile?
Sus In jos
sm1r3
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:39 pm

Lacrimile pot fi de bucurie si lacrimi de tristete ...si unele si altele exprima emotiile si trairile ce au loc in sufletul fiecaruia,este benefic sa avem descarcari emotionale precum lacrimile pt ca ne usureaza inima de apasarile sufletesti...ori ne incarca sufletul cand lacrimile sunt de fericire...exprima reactia la ceea ce nu ne asteptam sa se intample...bucuria,emotia,fericirea!Sunt si lacrimi de crocodil adica lacrimi la comanda -lacrimi impuse pentru a starni compatimirea..pt a vedea reactia celorlalti la suferinta ta...ele nu sunt constructive si sunt considerate de crocodil tocmai pentru ca nu transmit nimik!!
Sus In jos
Claudia

Data de inscriere : 05/06/2011

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:41 pm

Lacrimile sint de mai multe feluri cum ar fi;lacrimi din dragoste ,lacrimi venite la minie,altul plinge la dezmierdare,lacrimile cele bune vin din frica lui dumnezeu....LACRIMILE sint uneori cuvintele pe care nu le putem exprima si atunci varsam lacrimi....Lacrima este gustul vieţii cu fericirea şi mâhnirea ei. Lacrima este chipul fericirii şi al tristeţii. Lacrima este aripa de avânt şi visul de zbor.
Sus In jos
Verona
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:42 pm

Lacrima elibereaza stresul, anxietatea, supararea. Sigur putem avea lacrimi si de fericire si sunt de acord cu ce spune Roses Si pentru femei ca si pentru barbati, lacrimile inseamna curaj. Lacrima este apa sarata. Am citit undeva un articol, Dr. William Frey, biochimist si ''expert in lacrimi'' de la Centrul Medical Ramsey din Minneapolis a descoperit ca lacrimile reflex sunt 98% apa, in timp ce lacrimile emotionale deasemenea contin hormoni de stres care se elimina din corp prin plans. Dupa ce a studiat compozitia lacrimilor, Dr. Frey a descoperit ca lacrimile emotionale adapostesc acesti hormoni si alte toxine acumulate in timpul stresului. Studii aditionale deasemenea sugereaza ca plansul stimuleaza productia de endorfine, eliminatorul natural al durerii pe care il are corpul si hormonii ''starii de bine''.
Lacrimi de crocodil intalnim des, in special la baza sunt naivi.
Sus In jos
Pent

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:44 pm

Offf multe lacrimii de crocodil am intalnit la viata mea , acum plangea, acum radea, cum facea, nu pot sa stiu. Lacrima venita din suflet este benefica chiar si in bolile de inima, la sanatate in general. Am intalnit un medic si doar daca vedea un bolnav ca plange, il si trata ca pe un nebun, rau facea. Lacrima e buna, eliberam tot ce este rau, insa sa fie lacrima curata, venita de la suflet.
Sus In jos
Parfumdeiubire
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:45 pm

Sigur, putem avea si lacrimi de fericire. Atunci cand plang, simt cum emotiile se elibereaza si se curata ceva. Plansul este benefic. Atunci cand suntem stresati si plangem corpul devine odihnitor, se elibereaza de incarcatura negativa si lacrimile de fericire au beneficii sanatoase. Stiti ca lacrimile emotionale poate vindeca inima?. Sunt si mascati ce afiseaza o masca de macho, ma refer aici mai mult la barbati ce spun,,eu nu plang, ca sunt barbat, asta nu da dovada ca e mai puternic, ci din contra...se ascunde de propria lui persoana. Barbati puternici plang! Plansul purifica si alunga negativitatea.
Sus In jos
Ana
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:46 pm

Acum cativa ani am avut o experienta de viata neplacuta. Ma doborat o mare suparare, am ajuns la endocrine si nu faceam altceva decat sa plang intruna. Medicul imi spunea ca poate fi vorba de ceva psihic si nu a fost asa. Acel plans ma trezit la realitate, mi-a dat putere sa merg mai departe, am capatat o ambitie de invidiat pentru alti si psihicul l-am intarit.
Sus In jos
RodicaNadia
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 17/06/2011

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:48 pm

Dragi forumisti ete va contrazic o tara, pe ici colea lacrima e si buna e si rea. Am o prietena ce la tot pasul plange, unde credeti ca s-a ajuns?, la spital evident. Are si lacrima rostul ei.
Sus In jos
Sendi
Membru senior
Membru senior

Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:49 pm

Asa e Nadia Lacrima cand vine atunci cand avem un necaz, bucurie, este ok. Sunt pers ce plang din te miri ce si atunci te intrebi, nu cumva e bine sa mearga la medic? Plansul alunga negativismul, dar poate atrage si boli, daca plangem foarte mult.
Sus In jos
Zoly
Membru
Membru

Data de inscriere : 25/05/2011

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:53 pm

Lacrima, pentru mine ca barbat este puternica, plang si de fericire, bucurie, suparare, decat sa fumez, sa consum alcool mai bine plang si ma descarc de tot raul. Cum spune si fetele mai sus, are si lacrima o stare, cand devenim niste plngaciosi din orice, avem o problema.
Sus In jos
Gheorghe Vasile Marian
Membru
Membru

Data de inscriere : 28/05/2011

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:56 pm

Va intreb si eu ceva: De ce uneori lacrimile sunt sarate?, e ceva legat de sanatate?
Sus In jos
Jenica
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 25/05/2011

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Sam Iun 18, 2011 11:58 pm

Am citit undeva ceva lagat de lacrimi sarate. Se spune de lacrimi multe. Atunci cand plangem si ne ustura ochi, simtim lacrima sarata, se datoreaza unei suparari foarte mari, stres mare.
Sus In jos
Attila Szabad
Membru
Membru

Data de inscriere : 26/05/2011

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Dum Iun 19, 2011 12:01 am

Cand ne doare sufletul lacrima devine amara si curge fara incetare, e bine sa lasam sa curga. Ne face bine la organism daca dam afara totul, prin lacrima mai scapam de povara, de multa constrangere. Este si plansul bun, nu si la comanda, asa cum e si cu rasul. Vad uni cum se forteaza sa rada si atunci eu rad de rasul lor.
Sus In jos
delfinashul_ionica

Data de inscriere : 24/05/2011

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Dum Iun 19, 2011 12:02 am

Plang si cand sunt trist si cand sunt vesel. Lacrimile vin din suflet si nu ne putem controla. Sunt si oameni falsi, slava Domnului.
Sus In jos
adina
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Dum Iun 19, 2011 12:05 am

Sunt lacrimi de durere, suferinta, fericire, si sunt lacrimi la comanda. Cei drept nu oricine poate varsa lacrimi la comanda, insa se paote si sunt destui oameni ce fac asta. Lacrima in general ne face bine la sanatate. Lacrima reprezinta usurare, pentru mine.
Sus In jos
mynetiro
Membru senior
Membru senior

Localizare : galati

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Dum Iun 19, 2011 12:06 am

O lacrima are intodeauna radacini mai adanci decat un zambet, spunea Emil Cioran...
Sus In jos
Augustata
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 16/06/2011
Varsta : 37
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Dum Iun 19, 2011 12:08 am

Daca plangi nu inseamna ca neaparat esti trist. Lacrima eprezinta o iesire de urgenta si pot avea orie semnificatie.
Sus In jos
Mandruta56
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 26/05/2011
Varsta : 62
Localizare : botosani acum in lupeni

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Mier Oct 26, 2011 9:48 pm

Sus In jos
Cornel
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 02/06/2011
Localizare : galati

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Vin Oct 28, 2011 1:59 pm

Lacrimi de bucurie, lacrimi de tristete...sunt bune la sanatate...ne face bine...asa stiu eu si e bine sa varsam lacrimi atunci cand sufletul o cere.
Sus In jos
Abaely
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 20/06/2011

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   Vin Oct 28, 2011 4:14 pm

Atunci cand plang...simt ca ma racoresc, intradevar ne simtim mai bine. Sunt si oameni ce plang la comanda, joaca teatru pentru impresii. Acei oamenii ce plang din suflet...au vindecare si liniste sufleteasca.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lacrimii.....   

Sus In jos

Lacrimii.....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Diverse-
Mergi direct la: