Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Dum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Mier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Vin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Dum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Vin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Joi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Joi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Statistici
Avem 258 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Fantezi sexuale
Impreuna la o cafeluta, ceai...
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In aceasta zi!
In acesta seara!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin

Alexandrina

Ana

Vilhelm

Intuneric

Roses

Florina

abis

Elisa

Eva

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Cei mai activi postatori ai lunii
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

Distribuiţi | 

Vine sau nu vine sfarsitul lumii?

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 21/06/2010
Varsta : 52
Localizare : Galati

MesajSubiect: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   Vin Iun 10, 2011 5:35 pm

Cred ca toata lumea a auzit in ultima vreme ca anul 2012 ne pregateste ceva cu adevarat special: sfarsitul lumii. Insa, daca ne uitam in urma, observam ca umanitatea a avut intotdeauna un gust pentru a cultiva acest gen de idee. Mai mult, au fost intemeiate diferite religii, confesiuni si secte bazate pe conceptul sfarsitului lumii. Omul contemporan face, insa, si filme pe aceasta tema. Orice ar fi, ideea de sfarsit al lumii se dovedeste a fi extrem de productiva. Ca e vorba de un meteorit, ca e vorba de o eruptie catastrofala, de sufocarea sub persiunea efectului de sera, de o aliniere dezastruoasa a planetelor, de vizita unor specii extraterestre rau intentionate, toate aceste teorii alimenteaza obsesia omului pentru propria extinctie. Scenariile sunt generoase. Insa de atatea ori a ratat umanitatea propriul sfarsit, incat ne mai intrebam inca o data: vine sau nu vine sfasitul lumii in 2012?

Va rog cititi regulamentul periodic!
Sus In jos
Mandruta56
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 26/05/2011
Varsta : 62
Localizare : botosani acum in lupeni

MesajSubiect: Re: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   Vin Iun 10, 2011 5:37 pm

Daca e sa studiem Testamentul Nou vom vedea ca si Apostoli l-au intrebat pe IIsus Hristos cand va veni sfarsitul...IIsus le-a raspuns...vegheati in fiecare zi, caci nu stiti cand vine sfarsitul...pentru ca nici ingerii din ceruri si nici eu nu stiu taina aceasta ci numai Dumnezeu Tatal.
Amin!...( Amin inseamna asa sa fie.) Sfarsitul cu 2012 este o filozofie eretica...de ce am vrea noi sa stim taina lui Dumnezeu Tatal? nu cumva este mai bine sa nu o stim...ci doar sa veghem, adica sa ne rugam in fiecare zi pentru ca sa nu ne prinda sfarsitul nostru propriu nepregatiti, de unde ideia aceasta sataniceasca ca vream sa ne arate semne Dumnezeu? Problema cu sfarsitul lumi ca va veni prin autodistrugere este falsa...la apocalipsa scrie ca va veni foc mistuitor de la Dumnezeu Tatal.
Sus In jos
Georgiana
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 33
Localizare : Galati-Anglia

MesajSubiect: Re: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   Vin Iun 10, 2011 5:38 pm

Sfarsitul lumi va veni mai intai cu venirea antihristului. Cum Antihristul este foarte aproape de noi, ne asteptam din zi in zi la ceva mai rau.
Sus In jos
Inna
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 01/06/2011
Varsta : 58

MesajSubiect: Re: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   Vin Iun 10, 2011 5:39 pm

Sfarsitul lumi este in fiecare zi pentru cineva care, toata viata a gandit negativ si i se pot intampla multe nenorociri. Nu cred ca sfarsitul il poate spune cineva cu exaccitate. Dumnezeu stie asta.
Sus In jos
Alexandrina
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 03/06/2011
Varsta : 53

MesajSubiect: Re: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   Vin Iun 10, 2011 5:40 pm

Cand eram copila, se spunea ca in 2000 va fi sfarsitul. Ma gandeam serios daca merita sa ma casatoresc, daca e cazul sa mai fac si copii. Crescand, mi-am dat seama ca oamenii se incanta de senzational si, cand nu il au, il creeaza. Spunea bine Innalove: pentru multi sfarsitul e in fiecare zi. Sfarsitul vietii in general nu va fi nici in 2012, nici chiar prea curand. S-apoi...de obicei nu imi incarc mintea cu probleme pe care nu le pot rezolva.
Sus In jos
Sandrina
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 06/06/2011

MesajSubiect: Re: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   Vin Iun 10, 2011 5:40 pm

Nu stiu ce sa zic, dar nu contrazic nici oameni de stiinta, si cand spun oameni de stiinta, ma refer la cei pregatiti, nu la cei banuiti Grin La cat de greu este acum traiul la noi in tara...se mai gandeste cineva la sfarsit?...nu cred.
Sus In jos
Roses
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 56
Localizare : Tg Neamt

MesajSubiect: Re: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   Vin Iun 10, 2011 5:41 pm

Sfarsitul este o taina mare pe care nimeni nu o stie decat numai Dumnezeu.Nu este bine sa stii nimic dinainte mai bine traieste-ti viata care este darul de la Dzeu in fiecare zi ca si cum ar fi ultima zi pe care o ai de trait.Iarta-te pe tine insuti si apoi iarta-i pe toti vrasmasii tai stiuti si nestiuti,invata sa faci mai mult bine,sa fii cumpatat in toate si cauta manturirea si calea catre Dzeu.Sfarsitul lumii ti-l faci singur prin propriile ganduri viclene de lipsuri si incertitudini care te duc la sfarsitul in care tu crezi si te interpui intre vointa ta si puterea lui Dumnezeu.Pentru ca intram in postul pastelui sa ne rugam sa fim mai buni si fiecare sa faca dupa puterea sa intru iertarea pacatelor si curatirea lor Amin!
Sus In jos
http://www.amway.ro
Vasile
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 04/06/2011

MesajSubiect: Re: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   Mier Iun 15, 2011 1:54 am

Da, sigur ca vine sfarsitul lumii da nu acum ha!, dar mai intai trebuie sa se implineasca biblia adica cartea apocalipsei.
Nimeni sa nu va amageasca in vreun chip; caci nu va veni inainte ca sa fie venit lepadarea de credinta, si de a se descoperi omul faradelegi.
Sus In jos
pescarus018
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 14/06/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   Mier Iul 13, 2011 2:24 am

Civilizatia strabuna Maya a prezis ca in anul 2012, se va produce un cataclism la nivel mondial, prin trecerea la o noua epoca spirituala, plina de schimbari pentru omenire.
http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/82837/Sfarsitul-lumii-vine-in-2012.html
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vine sau nu vine sfarsitul lumii?   

Sus In jos

Vine sau nu vine sfarsitul lumii?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Spiritualitate-
Mergi direct la: