Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Dum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Mier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Vin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Dum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Vin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Joi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Joi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Statistici
Avem 258 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Fantezi sexuale
Impreuna la o cafeluta, ceai...
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In aceasta zi!
In acesta seara!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin

Alexandrina

Ana

Vilhelm

Intuneric

Roses

Florina

abis

Elisa

Eva

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Cei mai activi postatori ai lunii
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

Distribuiţi | 

Greseala ori...Ce?

In jos 
AutorMesaj
Ana
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Greseala ori...Ce?   Dum Iun 05, 2011 5:27 pm

Un fost prieten al meu a facut o greseala fata se sotia lui. Si nu stia cum sa mai faca si ce sa faca ca totul sa devina la normal. Vlad, asa il cheama pe prietenul meu...ajunge acasa si sotia iarasi ii arunca o privire nedumerita sotului ei. Vlad ii spune sotiei ca sa saturat sa mai doarma in camera de oaspeti si o intreaba cat o sa mai fie condamnat la acesta siberie conjugala. Am recunoscut ca nu am fost cuminte spune el, dar cand o sa ma lasi sa dorm din nou in patul meu? - Vorbeste mai incet ca te aud copii, spune ea. Mi-am cerut iertare de mi de ori, ce altceva mai vrei?...vreau sa ma lasi in pace pana ce o sa-mi revin. Acum cand amanta te-a parasit doresti ca eu sa te iert si sa te mai si culci in pat cu mine. De iertat te-am iertat insa nu te pot suporta langa mine. Si nici nu stiu daca te voi mai putea accepta vreodata langa mine. De ce a trebuit sa-ti gasesti o alta in afara acestui dormitor?...cand ma gandesc ca te-ai culcat cu alta, ai sarutat-o, numai cand ma gandesc la asta imi vine rau si imi faci scarba. Atunci vine raspunsul lui Vlad. Am plecat la alta pentru ca tu nu ai stiut sa faci nici macar pe jumatate din trucurile sexuale pe care mi le facea amanta, daca le face-ai tu nu mi-ar mai fi trebuit o amanta. Sotia incremeni, si ii raspunse cu ura. Esti barbat trebuia tu sa fi cel care cuceresti femeia nu eu si daca nu ne potriveam dorintelor tale ne desparteam civilizat ca doi oameni maturi ce suntem. Acum dupa ce am facut 3 copii vi si-mi spui ca nu fac ce face amanta, rusine sa-ti fie. De azi incolo vei fi doar tata la copii, cand v-om iesi in lume o familie model, iar acasa vei dormi in patul tau la camera de oaspeti, asta in cazul in care nu doresti sa fi un om liber. Cum Vlad depindea de sotie, neavand un loc stabil de munca au ramas si in ziua de azi la fel. Nu am sa inteleg niciodata pe Vlad. Unde este mandria de barbat? Cum poti sa inseli si daca totusi ai inselat de ce nu esti pe picioarele tale cum poate un barbat sa accepte sa fie intretinut de sotie dupa ce a inselat-o si acum ea accepta toate astea? Nu imi voi raspunde niciodata la asta...poate imi puteti raspunde voi.
Sus In jos
Gabi_inteleptul
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 51
Localizare : almeria

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:04 am

Ca-te femei nu inseala si in acelas timp,sunt intretinute de barbat?
Observ ca voi,femeile,chiar aveti acea costa de care tot vorbeste popa. Cand este vorba de avantaje,spuneti ca femeia este egala cu barbatul dar cand este vorba ca voi sa faceti mai multa munca decat barbatul,sariti in sus ca femeia este femeie si era treaba barbatului sa munceasca mai mult.
Am mai citit eu undeva unde o tipa era tare revoltata pe sotul ei. De ce? Pentru ca ea sa culcat cu altul si sotul daca ar fi iubito macar un pic,ar fi iertato.
Eu bag mana in foc ca si sotia lui Vlad sa culcat cu altul insa a facuto mai cu perdea . Hotul de hot se fereste.
Pe de alta parte ma gandesc ca cine stie ce zgrimturoaica ai fi avand Vlad acasa?
Poate era genul de femeie care spunea "Hai bago si terminati treaba repede". Nu stiu insa nu cred ca Vlad pleca la alta de bine. Poate omul vroia sarutat...chestii din astea.
Sus In jos
doar_pentru_tine2009
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 03/06/2011
Varsta : 54
Localizare : sibiu

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:24 am

Toti o apa si-un pamant. Tu Gabi ai o problema cu femeiile din cate vad eu ici ..., poate sotia nu la inselat niciodata nu avem noi de unde sa stim asta. Ca barbat sa te lasi intretinut de o femeie, credema ca e foarte josnic. Da sa divorteze, corect sotia din cate am citit eu ia dat mana libera de ce nu divorteaza? e posil ca ea sa gasesca un barbat care so merite si atunci va ramane in strada sotul care nu a stiut sa respecte o casnicie. A mai avut si tupeul sai spuna ca ce nu ia facut sotia a facut amanta. Eu am calcat stramb, dar am stiut cum sa calc si in caz de ceva sunt in picioare nu ma las umilit la mila femei. Acest barbat nu sta nici pentru sotie nici pentru copii, sta pentru ca el este un parazit, cel putin asa am inteles eu din ce am citit, in caz ca nu am inteles bine o rog pe vii200 sa ne explice mai bine.
Sus In jos
Augustata
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 16/06/2011
Varsta : 38
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:30 am

Ok Vlad... a recunoscut greseala...sigur a gresit pe motiv, pentru ca nimic nu este intamplator in asta lume, deci sotia daca a aflat ca este inselata...trebuia si ea sa se gandeasca unde a gresit. El ca barbat a recunoscut si incearca sa-si recupereze familia e un lucru bun inseamna ca o iubeste si daca a inselat a fost un moment de ratacire sau ei ca soti stiu mai bine. Important este ca si-a cerut iertare si doreste sa fie aproape de copii si sotie...deci o iubeste. Eu nu numesc asta o injosire din partea lui... a facut un pas ce nu multi barbati fac asta, atunci cand calca stramb. Acum daca avea servici sau nu ce conteaza? Partea asta cu bani este o tampenie. Barbati de ce trebuie sa aiba bani si femeia nu? nu avem drepturi egale? Daca sotul meu nu are servici si eu am asta inseamna ca este un intretinut?...nu este asa. Daca barbatul este un intretinut, atunci femeia ce este?...pentru ca multe femei sunt intretinute. Eu nu vad intr-o casnicie sa fie vorba de bani tai sau bani mei, ori daca el nu lucreaza sa numesc parazit cum am mai auzit pe aici...nu este asa. Ganditiva la doi ce se iubesc si sotul are un accident...lucreaza doar sotia, ce trebuie sa faca sotia daca il iubeste sa-l abandoneze pentru ca numai poate munci sau sa il ajute sa il sprijine in toate?! Nu condamn deloc pe Vlad si apreciez gestul lui...iar sotiei i-as spune sa se gandeasca si ea daca nu cumva a gresit atunci cand a fost inselata si sa rumege bine totul.
Sus In jos
Marlenusa
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 12/05/2011
Varsta : 49

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:34 am

Eu nu ma simt nici parazit nici femeie cu, coasta de d...si nu ma deranjeaza parerile membrilor. In povestea mai sus mentionata e vorba de infidelitate si poti avea 10 copii asta nu permite nimanui sa fie infidel ca apoi sa doreasca impacare si intelegere. Iertare poate dar uitare nu. Eu sa fiu casatorita si sa am 10 copii cand sotul imi este infidel se duce toata iubirea. Asa cum iubim asa si uram. Iubind nu da dreptul nimanui sa fie infidel apoi iertat pe baza ca sunt copii in mijloc...atunci devine lasitate.
Sus In jos
Alpit
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 14/06/2011
Varsta : 40
Localizare : Pe ici, pe colo

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:37 am

Din punct de vedere omenesc greseala se iarta, in schimb nu se uita. Noi pamanteni suntem mai rai si daca Dumnezeu ne iarta si uita noi oameni nu putem face asta. Un barbat daca ramane fara servici o perioada asta nu inseamna ca este un intretinut, stiu sunt si paraziti...am o amica lucreaza in strainatate si sotul acasa primeste bani. Daca il intrebi cum poate sta asa nici ca-i pasa si vine cu replici ce bai nu e bine? faca bors acolo unde e daca mie imi trimite bani si mai vine si acasa uneori e super tare. Unde este barbatul din noi? Si femei sunt destule care procedeaza exact ca amicul meu cu sotiile lor. Vlad nu este un parazit...daca era un parazit nu recunostea greseala.
Sus In jos
RodicaNadia
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 17/06/2011

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:41 am

Unde esti Ana...sa vezi ce amploare a luat povestea ta Eu astept sa ne mai spui cate ceva de prietenul tau. Sunteti pe aci uni care nu cred ca atunci cand sunt copii multi nu se mai poate lua totul de la inceput...va contrazic tata si mama este cel care creste si educa. Eu cunosc oameni care au fost tata cu adevarat in locul celui care ia dat nastere si invers mama care a crescut si a educat mai bine decat cea naturala...eu nu vad nimic rau in a lua viata de la capat acolo unde nimic nu merge bine.
Sus In jos
Ana
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:43 am

Mamaaa ce de contradictori vad aici!...Vlad este un tip care a lucrat o perioada in irac si a facut multi bani. Si-a intemeiat o familie avea de toate dar din cauza ca avea bani de la sotie evident ii placea cate o mandra si sarea gardul pana ce gaina la prins chiar la ei in casa. Revin acum sunt obosita rau.
Sus In jos
Cornel
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 02/06/2011
Localizare : galati

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:44 am

Numai tu esti vinovata ai plecat si ne-ai dat tema ca la scoala abia astept sa vad ce mai spui acum? sa nu ne mai lasi singuri aici frumoaso wink
Sus In jos
ivan_turbinca
Membru senior
Membru senior

Varsta : 57
Localizare : timis

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:49 am

Un fel de tema cred eu...o tema adevarata si a trebuit dezvoltata. Felicitari Ana
Nu pot judeca pe nimeni, vinovati sunt amandoi asa cum sau iubit si sau casatorit tot asa trebuie sa-si rezolve problemele in liniste fara ura. Este greu pentru un barbat cand ramane fara servici...oare de ce? barbatul nu e si el om? o femeie daca nu are servici nu e o problema asa mare, pe cand un barbat...
Sus In jos
Ana
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:51 am

Povestea este adevarata. Vlad a lucrat in irac si acolo sa mai imbolnavit de una de alta, cand nu a mai lucrat incepuse sa lucreze in tara pe unde putea, in schimb ii plac femeile si ele pe el. Sotia lui nu i-a scos ochi niciodata in privinta banilor doar i-a interzis sa mai aibe relati sexuale cu ea. Acum sincer o compatimesc pe ea... pentru ca el nu sta asa singur, dar ea este inca singura si se imparte intre casa si servici. I-a spus lui Vlad ca dupa ce se fac copii mai mari isi va cauta si ea pe cineva. O fi corect n-o fi voi ce spuneti?
Sus In jos
Cornel
Membru veteran
Membru veteran

Localizare : galati

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:52 am

Cand doi se casatoresc si unul este nevoit sa luceze in alta tara, relatia o ia razna fara dor si poate! daca nu sti sa ti in frau si nu iubesti egal nu ajungi nicaieri. Vlad, e bine sa respecte decizia sotiei si niciodata nu se stie ce se poate intampla. Acum sa incerce sa nu forteze mana, sa vorbeasca frumos, sa faca mici cadouri, sai cante un cantecel la ureche, si sa lase timpul sa decida.
Sus In jos
allia
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 24/05/2011

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 4:59 am

O intamplare ca multe altele. Eu am 4 copii si sotul meu ma inselat de foarte multe ori. Nu am divortat si da, am pus mai intai copii pentru ca ei nu au nici o vina. Eu cand mam maritat mi-am iubit sotul si e tatal copiilor mei. Nu ma batut nu mi-a vorbit urat niciodata, dar de inselat ma inselat chiar si acum. La inceput nu l-am inselat mi-am crescut copii...acum sunt mari si mi-am permis sa imi fac si eu un prieten. Tatal copiilor acum de multe ori nu are posibilitate materiala si il ajut...ma gandesc atunci cand el lucra si eu stateam acasa cum era? Nu e corect sa judecam un barbat pentru ca si noi femeile nu suntem sfinte. Poate voi spune si eu povestea mea aici ca sa intelegeti mai bine. Din care pareri sunt aici ma duc spre cea a lui Gabi.
Sus In jos
Ana
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 5:00 am

Acum al meu prieten Vlad e singur. Nu a reusit sa aduca totul pe linia buna. Este incarcat emotional, sufera, are pareri de rau...din pacate i-am spus sa se gandeasca la el sa incerce un alt vis, sa invete din greseli...ca pe viitor sa nu se mai repete. I-am spus bine ori nu
Sus In jos
Allysledy
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 10/06/2011
Varsta : 42
Localizare : Focsani

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 5:02 am

Intr-o relatie daca iubesti, accepti si refuzul atunci cand gresesti...nu putem obliga pe nimeni sa fie cu noi atata timp cat noi am gresit si nu am stiut sa fim fideli. Bani nu aduc fericirea...bani contribuie la fericire. Sa mearga mai departe si daca...va gasi pe cineva sa numai repete ce-a facut in trecut. Cand iubim nu tradam!
Sus In jos
Ahmedaaa
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 5:03 am

Toti gresim. Va fi o perioada dificila pentru Vlad, nu si imposibil de trecut. Cu multa bunavointa, cainta...va reusi sa gaseasca pe cineva si atunci paote va fi mult mai fericit. Numai cand ne gasim perechea potrivita ne v-om gasi linistea sufleteasca. Cine stie? o fi gresit si din cauza nepotriviri, cand va gasi femeia potrivita nu va mai avea nevoie de nici una. Bafta Vlad
Sus In jos
adina
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Sam Iun 18, 2011 5:06 am

Nu este prima poveste. Unde nu e cap...vai de picioare, asa e si cu Vlad. Nu este corect ca nimeni pe acest pamant sa isi bata joc de sentimente si sa profite. Multi cred ca bani cumpara orice, incorect. Bani nu pot aduce fericire, bani poate aduce suferinta, ai bani, dar sa sti cum sa folosesti...multi cu bani se cred buricul pamantului si asa sfarsesc prin singuratate. Cei mult strica.
Sus In jos
Mandruta56
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 26/05/2011
Varsta : 62
Localizare : botosani acum in lupeni

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   Mier Iul 06, 2011 7:18 pm

Ce suntem noi pentru viata?Nimic,suntem doar niste trecatori care deschid o usa,intra,stau o perioada si apoi pleaca.Pe cand viata pentru noi inseamna totul.Tristeti,bucurii, realizari ,esecuri, iubiri,familie ,prieteni, bani,educatie,distractie …absolut totul. Nu uita .. .viata ne-a fost data ca sa fie traita, nu ca sa stam intr-un colt si sa ne plangem de mila! ADY-ELENA

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Greseala ori...Ce?   

Sus In jos

Greseala ori...Ce?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Povestea mea-
Mergi direct la: