Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Dum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Mier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Vin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Dum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Vin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Joi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Joi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Statistici
Avem 258 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Fantezi sexuale
Impreuna la o cafeluta, ceai...
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In aceasta zi!
In acesta seara!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin

Alexandrina

Ana

Vilhelm

Intuneric

Roses

Florina

abis

Elisa

Eva

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Cei mai activi postatori ai lunii
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

Distribuiţi | 

Sinceritatea si autodezvaluirea

In jos 
AutorMesaj
Ana
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Sinceritatea si autodezvaluirea   Dum Iun 05, 2011 5:08 pm

Dragoste, = atractie, daruire, pasiune, toleranta, sinceritatea, incredere. Aceasta dragoste este un dans frumos si nu iti doresti sa se termine. Se intampla uneori ca atunci la inceput, sa existe acele emoti, dar sa nu trezeasca si sentimentul puternic. De aceea pentru multi indragostiti, dragostea nu tine prea mult, sau poate dura ceva, insa fara sa cunoasca dragostea devarata si sa fie totul ireal. Daca parteneri doresc, se vor schimba, se vor modela unul dupa altul, insa ma intreb...oare se poate numi dragoste? Nu as numi dragoste . In dragoste este nevoie sa te autentifici in fata persoanei iubite, sa ai curaj, indiferent de riscuri. Este posibil, facand asta, sa numai fim placuti de partener, sa fim parasiti. Mai bine asa decat sa ne ascundem. Partenerul de viata, trebuie sa ne cunoasca cu bune, cu rele, asta inseaman sa fi puternic, inseamna dragoste. Cand avem puterea sa fim sinceri, sa fim deschisi, sa ne autodezvaluim si partenerul ne asculte fara sa ne judece, abia atunci putem spune ca iubim si suntem iubiti...atunci e dragoste. Cand spui partenerului ceva rau despre tine si te astepti sa fi respins, iar acesta, te iubeste si mai mult, inseamna dragoste. Nu trebuie sa ascundem nimic in dragoste, nu avem nevoie de intimidate fata de ceilalti daca sunt doi, si facem unul. Doar asa se poate creea un schimb reciproc de incredere ce duce la o relatie serioasa. Daca ne v-om ascunde, si v-om sta o perioada fara ca partenerul sa stie totul despre noi, riscam sa pierdem incredere, sa fie mereu semne de intrebare. Cat timp exista secrete, exista si tensiune si asta nu face, decat sa dauneze relatiei. Adevarat, sinceritatea este grea, insa dragostea nu inseamna nimic fara sinceritate. Daca nu suntem sinceri cu partenerul, v-om trece grabiti pe langa o iubire adevarata. Iubirea nu inseamna...minciuna, ura si tot ce este rau. Iubirea e libera, nu ascunde nimic, daruieste si cel de langa noi simte toate astea, daca nu ne spune atunci pe moment, o face din respect pentru noi...asteapta ca noi sa fim liberi in dragoste, iar cand se ajunge la saturatie atunci dispare fara macar sa sti de ce. Dragostea nu tine cont de calitati, defecte, slabiciuni...de aceea frumos este sa fim deschisi. Toate astea sta in puterea noastra, daca dorim sa fim sinceri sau nu. E bine sa ne punem intrebarea noi insine. Ce ne dorim mai mult...
Sus In jos
Geovany
Membru
Membru

Data de inscriere : 04/06/2011

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Vin Iun 24, 2011 7:13 pm

Frmos ar fi sa fie asa, din pacate putini risca, din aceasta cauza vine si divortul, certurile si toate neintelegerile. Cine nu risca nu are, bine este sa riscam, atunci vedem si daca suntem iubiti sau nu, sau pentru ce suntem iubiti
Sus In jos
Jenica
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 25/05/2011

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Vin Iun 24, 2011 7:20 pm

Asta nu se va intampla, nici de acum in o mie de ani. Ce spui tu Ana, e prea mult pentru noi. Or fi nu zic ca nu, ii numeri pe degete, sinceritatea tine de bun simt si de cei 7 ani de acasa. Oricum traiti viata!
Sus In jos
Dany
Membru
Membru

Data de inscriere : 05/06/2011

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Vin Iun 24, 2011 7:31 pm

Cam greu cu toate astea. Cine poate, va trai in plina iubire pana la adanci batraneti. Ma indoiesc de asta. Ne inselam cu toti, mai devreme sau mai tarziu.
Sus In jos
Frumosul138

Data de inscriere : 20/06/2011

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Vin Iun 24, 2011 7:43 pm

Oricine in viata isi doreste...liniste si pace sufleteasca. Gasind sufletul pereche se poate infaptui toate astea, astfel nu.
Sus In jos
Livio21
Membru
Membru

Data de inscriere : 12/06/2011

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Vin Iun 24, 2011 9:16 pm

Sinceritate si autodezvaluire exista, trebuie doar sa avem rabdare si atunci cand o gasim sa stim sa pretuim aceea sinceritate si autodezvaluire. Cred ca doar o singura data in viata avem parte de asa ceva, insa de multe ori trecem pe langa sau ignoram.
Sus In jos
RodicaNadia
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 17/06/2011

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Vin Iun 24, 2011 9:26 pm

In ziua de azi mai greu. Inca mai sper ca undeva exista, speranta moare ultima nu? E greu atunci cand ceri altuia sa fie corect, iar tu habar nu ai ce este corectitudine. Am intalnit si m-am izbit de asa ceva.
Sus In jos
Mircea
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 02/06/2011
Localizare : braila

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Sam Iun 25, 2011 5:47 am

Exista putine persoane care merita cu adevarat sa le acorzi incredere si,oricat de mult te- ar iubi la un moment dat te va dezamagi,asa suntem noi,oamenii,meniti sa dezamagim.Iar cat despre o fata, pot spune din proprie experienta ca nu merita increderea,pentru ca ispite exista la tot pasul,la fel e si in cazul baietilor.

Sus In jos
Marilena
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 16/06/2011

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Mar Iun 28, 2011 9:18 pm

Nu mi se pare corect, ci mi se pare tare ciudat ca nu putem fi sinceri, ne temem de tot si de toate. Ne dorim ca toti sa fie sinceri cu noi, sinceritatea ne da certitudinea ca avem prieteni, ca putem avea incredere unul in celalalt, ca nu suntem singuri si suntem iubiti. Atunci cand suntem singuri, ne gandim, la singuratate, ni se deschide sufletul si vorbim cu noi, ne cautam unul pe celalalt, pentru a nu ne izola de tot. Sinceritatea, este o mare valoare, dupa parerea mea...ea participa la cele mai complicate sentimente si constituie un motiv serios in a iubi pe cineva, sau a fi prieten. Noi oameni suntem sacrificati mereu, nu avem ocazia sa fim iubiti pentru ceea ce suntem, ci pentru, verificare, contrazicere, sa afirmam sentimentele celuilalt, si chiar nu ne putem plange pentru asta, deoarece toti facem asa.
Sus In jos
Florina
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 05/06/2011
Varsta : 32
Localizare : Cluj

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Mier Aug 24, 2011 6:47 pm

Ca sa fiu sincera si sa pun totul pe tava cuiva...trebuie sa si merite si ca sa merite...trebuie sa treaca timp, sa prind incredere si eu si el sau ea, depinde, eu ma refer si la iubit si la prietena sau prieten. Nu putem fi sinceri si sa punem totul pe tava cuiva din prima, sau dupa cateva zile...sa treaca ceva timp si cand sunt sigura de mine atunci voi fi sincera si libera in discuti.
Sus In jos
Ady
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 22/06/2011
Varsta : 34
Localizare : Almeria

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   Mar Oct 04, 2011 4:44 am

Abia cand sunt sigur de cea de langa mine sunt sincer si ii spun totul, pana ce nu sunt sigur de increderea cuiva nu ma destainui, am facut asta si m-a costat mult. Sinceritate si autodezvaluirea nu se pun pe tava fiecaruia daca nu cunosti bine, daca nu esti sigur de incredere. Nu sunt sincer de la inceput...atunci cand cunosc pe cineva....
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sinceritatea si autodezvaluirea   

Sus In jos

Sinceritatea si autodezvaluirea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Totul despre iubire-
Mergi direct la: