Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Dum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Mier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Vin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Dum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Vin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Joi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Joi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Statistici
Avem 258 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Fantezi sexuale
Impreuna la o cafeluta, ceai...
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In aceasta zi!
In acesta seara!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin

Alexandrina

Ana

Vilhelm

Intuneric

Roses

Florina

abis

Elisa

Eva

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Cei mai activi postatori ai lunii
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

Distribuiţi | 

Inima...inima

In jos 
AutorMesaj
Alexandrina
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 03/06/2011
Varsta : 53
Localizare : Galati

MesajSubiect: Inima...inima   Vin Iun 03, 2011 3:45 am

Toti vorbim de iubire, dragoste, insa de inima...nimeni nu vorbeste. Inima iubeste, eu asa cred, asta simt eu. Imi pun ceva in minte si inima o ia razna, ma contrazice, da cu mine de pamant, se lupta cu mine si tot ea castiga. Petru mine sangele inimi este mai sfant decat apa, deoarece inima suporta totul, fara inima nu am putea face nimic, inima ne da aripi, lacrimi si putere. Dorim sa uitam, sa aruncam amintiri la cos, nu avem cum...inima nu arunca nimic, inima nu pierde nimic niciodata, ne mintim singuri prin vorbe. Inima tace, nu vorbeste...de aceea atunci cand privirile se intalnesc, se simte totul, si te leaga, pune lacat, nu da voie la cuvinte. Putini ajungem sa cunoastem frumusetea vieti, sa iubim si sa fim iubiti...multi se lauda, insa nu au parte de ea. Inima tace si face, iubesc inima mea si nu ma pot supara pe ea.Voi ce parerea aveti de INIMA?
Sus In jos
sm1r3
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 07/06/2011

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Vin Iun 24, 2011 8:28 pm

Ai dreptate Alexandrina, uitam de inima si nu avem grija ei. Inima sufera, inima ne indruma spre bine, inima nu ne vrea raul, noi cu mintea mai dam, cu bata in balta si inima ne cearta, ne indreapta, lupta cu noi. Bine ar sa protejam inima mai mult decat orice pe lume.
Sus In jos
Raza de soare
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 25/05/2011

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Sam Iun 25, 2011 6:09 am

Dragostea poate fi un munte urias,o gradina linistita,o furtuna dezlantuita,o boare racoritoare sau o baie perfecta.Dar exista intotdeauna un foc ascuns undeva.Exista intotdeauna o flacara de initiere a sufletului.Daca nu exista flacara,nu exista iubire.Ar putea fi o casnicie care dureaza o viata.Ar putea avea toate semnele a ceea ce oamenii numesc ,,o relatie de succes,,Dar daca nu te impinge sa treci la nivelul urmator,daca nu-ti fura inima si nu o face sa expolodeze intr-un milion de stele ca apoi sa se recompuna intr-un moment iluminat de intelegere,atunci nu este dragoste adevarata. Poate ca este un fel de casnicie burgheza,dar n-o putem numi dragoste.-MarianneWilliamson,,Enchanted love.poate acest citat va spune tot ce inseamna inima!!
Sus In jos
Marlenusa
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 12/05/2011
Varsta : 49

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Sam Iun 25, 2011 6:10 am

Inima de ce ma necajesti...inima de ce ma certi...inima...inima. Inima e buna, blanda, inima nu ne tradeaza, nu ne inseala, in schimb mintea ne poate juca feste. Ma bucur ca ai deschis acest subiect Alexandrina. Suna frumos INIMA. Vorbim de toate, de inima mai putin si inima este cea care se lupta cu noi.
Sus In jos
Sandrina
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 06/06/2011

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Vin Iul 01, 2011 1:43 am

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara, unei flori fara petale, unui arbore fara pamant. Fara dragoste suntem pustii, goi sufleteste. Dragostea ne da taria sa trecem peste obstacole, sa triumfam, sa fim mai toleranti, este unirea a doua trupuri intr-un singur suflet. Incandescenta, pasionala, ne poarta pe aripi, ne inalta pe taramuri neimaginate, ne picteaza un zambet in suflet si pe buze chiar si atunci cand inimile ne sunt mahnite, ne implineste.Cand o ai in maini, esti stapanul universului, incombatabil, simti ca poti pasi pe ape, poti zbura in vazduhul nemarginit - ti-e dor de rasuflarea celuilalt, inchizi ochii, si te vezi purtat in bratele iubirii infinite. Inima e dragoste!
Sus In jos
ella007
Membru
Membru

Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Lun Oct 17, 2011 7:35 am

tot ce este frumos,tot ce este adevarat valoros,tot ce este plin de inteles,important vine din inima...inima este centru,capul e doar periferia..a trai cu inima si a te folosi de cap ori de cate ori este nevoie inseamna intelingenta
Sus In jos
Cornel
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 02/06/2011
Localizare : galati

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Lun Oct 17, 2011 2:37 pm

Felicitari Ela ai pus punctul pe I.
Sus In jos
ella007
Membru
Membru

Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Lun Oct 17, 2011 3:28 pm

inima este iubirea insasi..acolo unde nu exista iubire este haos si dezordine...in zilele noastre nimeni nu mai asculta vocea inimii,cu toti suntem ocupati,iar mintea tracaneste atat de mult,incat chiar inima iti mai atrage atentia uneori,ceea ce spune nu ajunge de fapt la tine...pentru ca gandim prea mult...o pauza de 5 minute pe zi in care sa ne ascultam vocea inimii este un adevarat balsam pentru aceasta si pentru noi...o fiinta care poate patrunde in interiorul sau isi atinge centrul inimii,acolo unde exista viata si bucurie...inima noastra bate pentru ca este insufletita de D-zeu...nu poti sa iti asculti propria inima daca mereu este intr-o continua miscare ,esti identificat cu exteriorul,mereu esti nervos..''cand te lasi coplesit de minte,inima incet incet uita sa mai spuna ceva..''
Sus In jos
Nyk_DJ
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 02/06/2011
Varsta : 47
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Mar Oct 18, 2011 12:06 am

Ella007 m-as bucura daca ai scrie parerea ta personala. Ceea ce scri tu este copi paste si sursa nu ai pus.
Sus In jos
Carmen
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 04/06/2011

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Mar Oct 18, 2011 2:21 am

Inima iubeste, sufera si asta datorita noua. Mintea ne face sa alegem calea cea buna...noi facem inima sa sufere si asta nu e bine.
Sus In jos
Reginanona

Data de inscriere : 19/10/2011

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Mier Oct 19, 2011 3:18 am

Aici se tot vb de iubire, ok. Ce inseamna pentru voi aceste doua cuvinte? inima iubeste, ok, DAR de ce trebuie sa spun te iubesc...iubirea se arata prin vb sau prin fapte, iubirea vine din inima pentru inima. Eu cu aceste doua cuvinte nu am impac deloc. Imi explica si mie cineva de ce trebuie sa spui aceste cuvinte mereu? Pot spune te iubesc si sa ma gandesc la altul...ok?
Inima iubeste vb....
Sus In jos
Sorin
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 26/08/2011

MesajSubiect: Re: Inima...inima   Dum Oct 30, 2011 7:37 pm

Inima ne ajuta sa ne trezim din somn, fara inima nu am supravitui. Inima iubeste, inima uraste, inima se imbolnaveste. Putem avea o inima alba, putem avea o inima neagra. Cuvantul'' te iubesc'' spus des nu are nici o relevanta in fata mea. Cel care iubeste arata, cel care vorbeste nu iubeste suficient si ii este frica sa nu se stinga focul...cand crede ca focul se stinge spune ''te iubesc'' si flacara se reaprinde...pentru mine...te iubesc este ceva sfant si nu spun mereu si oricui.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Inima...inima   

Sus In jos

Inima...inima
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Totul despre iubire-
Mergi direct la: