Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Dum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Mier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Vin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Dum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Vin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Joi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Joi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Statistici
Avem 258 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Fantezi sexuale
Impreuna la o cafeluta, ceai...
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In aceasta zi!
In acesta seara!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin

Alexandrina

Ana

Vilhelm

Intuneric

Roses

Florina

abis

Elisa

Eva

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Cei mai activi postatori ai lunii
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

Distribuiţi | 

Nici moartea nu ne poate desparti!

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Intuneric
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : Nici eu nu stiu

MesajSubiect: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mier Iun 01, 2011 3:58 am

Mesaj sters din cauza rautaciosilor. Pentru prieteni pot fi gasita pe
www.forumok.ro

Ultima editare efectuata de catre Intuneric in Lun Sept 19, 2011 10:41 pm, editata de 4 ori
Sus In jos
Prieteni-online
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 25/06/2011
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mier Aug 24, 2011 7:41 pm

Este greu sa judeci la rece ce si cum insa daca nu te-ar iubi de ce te-ar mai tine langa el? Ii dai bani, valori sau mai stiu eu ce altceva? Il intretii? Care iar fi scopul sa te minta din nou? Din cate spui,prima oara nu a avut incredere in tine sau in orice femeie si probabil ca asta a fost motivul pt care nu a renuntat la cealalta. Poate pe ea o stia mai bine , o cunostea...Dumnezeu stie ce si cum dar daca ai fost la el acasa, a fost la tine, eu ma indoiesc ca nu te iubeste.
Faptul ca pana la urma a recunosct ar trebui sa il iei ca pe ceva serios. Daca ar fi tinut la cealalta crezi ca tu puteai sa ii desparti? Eu nu cred.
Uite, iti dau un exemplu si te rog sa nu crezi ca incerc sa te conving de ceva. Sa spunem ca iubitul tau este ok si nu aduce nici un semn de indoiala dar intro zi un barbat ii spune ca tea avut la pat ...sau ma rog,nu conteaza ce ci conteaza ca aduce indoiala in inima lui. Tu discuti cu el si ii spui ca intradevar acel barbat a fost cu tine in pat dar pe timpul acela iubitul tau nu exista in viata ta. Cum ar trebui sa actioneze? Sa te faca o usuratica? Sa aiba semne de indoiala? Nici acum nu cred ca ar fi corect. Gura lumii doar pamantul o astupa si intodeauna se va gasi cineva sa-ti bage bete in roate.
Secretul succesului este sa nu te iei dupa nimeni si sa asculti doar de inima ta. Mintea nu poate iubi asa ca incearca sa o excluzi intr-o decizie importanta.
Sus In jos
Sorin
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 26/08/2011

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Joi Sept 15, 2011 1:58 am

Nu pot decat sa fiu sincer si la obiect. Faci o mare greseala...sau ai facut cand spui (ne iubim)...daca a ramas, sau mai e si alta tipa intre voi crezi ca e dragoste? posibil ca tu sa fi la prima dragoste si partenetul tau sa fie satul de aventuri, judecata cu mintea este foarte importanta atunci cand iubim. Cu inima iubim atunci cand suntem unul alaturi de altul, cand vin placerile si facem totul din dorinta, iubire, atunci inima o ia razna, nu putem face nimic. A doua zi gandim cu mintea sa vedem daca se merita, unde a fost bine unde nu. Iubirea are multe fatade...
Sus In jos
Trenulvietii
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Joi Sept 15, 2011 12:58 pm

Sorin esti un mare rautacios si ai un sigur scop, acela de a distruge tot ce inseamna iubire. Doar tu puteai sa spui "judecata cu mintea este foarte importanta atunci cand iubim", tu care fara sa-ti dai seama arati ca habar nu ai ce inseamna sa iubesti. Faptul ca incerci sa desparti doaua suflete confirma si mai mult cele spuse de mine. Oamenii ca tine este bine sai ocolim.
Sus In jos
Mandruta56
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 26/05/2011
Varsta : 62
Localizare : botosani acum in lupeni

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Joi Sept 15, 2011 6:14 pm

Sus In jos
Sorin Bunda
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Joi Sept 15, 2011 7:59 pm

Dau clic si vad o poza, curios indraznesc sa merg mai departe, fara sa stiu ce se ascunde in spatele fotografiei...reusesc si acum comunicam atunci cand avem timp. Se putea ajunge mai departe...asa cum descrie Intuneric. Doresc succes celor care stiu si respecta iubirea! Tot respectul meu pentru tine Intuneric si mult succes!
Sus In jos
Tilica00
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 10/06/2011
Varsta : 57
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Joi Sept 15, 2011 11:18 pm

Din respect pentru Intuneric, va rog sa cititi povestea si dupa sa va dati cu parerea. Singurul care a citit e sorinbunda, restul ori nu ati citit decat titlu, ori cateva randuri, ori ati inteles cum inteleg credinciosi biblia si asa ajungem sa amestecam ciorba cu borsul. Femeia spune cum sa indragostit...cum sa intrebe si cum sa comunice cu el atat timp cat el avand pe alta o doreste pe ea, el neaga, ea afla adevarul si de aici...datorita iubiri decide sa mearga mai departe cu toate ca este mintita, cine pe cine iubeste? in poveste se mai spune ca si el saracul sufera, posibil sa fi suferit vazand cate nedreptati face cu cele doua sau trei, in cazul in care mai e si insurat, mai sti? Sunt barbati si femei ce nu merita nici un fel de iertare sau respect, cunoscu- ii o doamna acu ceva timp ce canta la mai multe tambale si se credea regina, intre timp vine furtuna si regina nu poate accepta ca o simpla furtuna o face din regina cersatoare. Credeti ca se paote asa ceva?
Sus In jos
http://www.forumok.forumulmeu.ro
Intuneric
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Sam Sept 17, 2011 10:11 pm

Sorin a scris:
Nu pot decat sa fiu sincer si la obiect. Faci o mare greseala...sau ai facut cand spui (ne iubim)...daca a ramas, sau mai e si alta tipa intre voi crezi ca e dragoste? posibil ca tu sa fi la prima dragoste si partenetul tau sa fie satul de aventuri, judecata cu mintea este foarte importanta atunci cand iubim. Cu inima iubim atunci cand suntem unul alaturi de altul, cand vin placerile si facem totul din dorinta, iubire, atunci inima o ia razna, nu putem face nimic. A doua zi gandim cu mintea sa vedem daca se merita, unde a fost bine unde nu. Iubirea are multe fatade...
Nu am facut "o mare greseala". Din dorinta nebuna de a fi al meu am judecat gresit unel lucruri.De curand mia explicat totul si mia dovedit ca nimic din ce am crezut eu nu a fost adevarat. Acum sunt fericita.M-am casatorit cu el si ambii radem de ceea ce am scris pe forum.
Sorin, abtinete.... Sotul nu ma inselat niciodata. Eu am inteles gresit unele lucruri dar iti multumesc si tie pentru sfat chiar daca nu este unul bun.
Sus In jos
Sorin
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Dum Sept 18, 2011 6:23 pm

Of, of, of!!!, rapida casatorie , asta inseamna ca va iubiti foarte mult, si a meritat!
Sus In jos
Andrei
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 47
Localizare : undeva...candva

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Lun Sept 19, 2011 5:37 pm

Sorin,nu este intelept sa violezi regulile pana nu stii cum sa le observi. Incearca sa te bucuri pentru fericirea celui de langa tine.
Va doresc multa iubire Intuneric, e bine ca ai avut rabdare,numai cei care iubesc ajung unde ati ajuns tu si iubitul tau.
Sus In jos
Masca?
Membru
Membru

Data de inscriere : 24/07/2011

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Lun Sept 19, 2011 5:42 pm

Intuneric, in cazul in care sotul tau actual te va mai dezamagi vei mai scrie pe forum?
Sus In jos
Georgebariz
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 05/06/2011

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Lun Sept 19, 2011 6:35 pm

Aloo, Masca...sa iubesti inseamna sa accepti ceea ce a fost, ceea ce este, ceea ce va
fi si...ceea ce inca nu s-a intamplat. Masca ai iubit?
Sus In jos
Florina
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 05/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Cluj

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Lun Sept 19, 2011 7:04 pm

Sa fiti fericiti!
Sus In jos
Tilica00
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 10/06/2011
Varsta : 57
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Lun Sept 19, 2011 7:12 pm

Fericire si bunastare!
Sus In jos
http://www.forumok.forumulmeu.ro
Vio07
Membru
Membru

Data de inscriere : 13/06/2011

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Lun Sept 19, 2011 7:49 pm

Masca? a scris:
Intuneric, in cazul in care sotul tau actual te va mai dezamagi vei mai scrie pe forum?
Auzisem de mic copil ca femeile sunt mult mai invidioase si rele, acum...iata m-am convins, asta in cazul in care esti femeie. De ce sa nu ne bucuram si sa bem o sampanie alaturi de cei fericiti chiar si virtual? Intuneric a scris si la tristete si la bucurie...daca va mai scrie ori nu, e doar alegerea ei si a sotului...nu crezi ca odata casatorita va trebui sa ia decizi impreuna cu sotul?
Sus In jos
Intuneric
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Lun Sept 19, 2011 9:37 pm

M-am decis sa-mi sterg postarile
pentru a nu va lasa pe voi cei invidiosi si cu sufletul amar sa-mi
calcati sentimentele in picoare. Am crezut ca ve-ti aprecia sinceritatea
si naivitatea mea de a va crede pe toti prieteni. Rusine sa va fie. Si
tie Masca falsa si tie Sorin sau cine naiba esti. Din
clipa asta nu voi mai posta niciodata pe acest forum. Imi cer scuze si
totodata le multumesc membrilor care au sarbatorit alaturi de mine acest
eveniment unic din viata mea, m-au felicitat si ii astept si pe ei pe
forumul unde am fost invitati cu totii de Ileana si unde o parte dintre
cei de aici sau inscris deja, www.forumok.ro ,loc unde voi mai scrie in
limita posibilitatilor si unde am transferat deja postarile mele la
insistenta lui Ileana , si unde oamenii cu sufletul amar nu au ce cauta.

O zi buna tuturor.
Sus In jos
Nicoleta
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 16/06/2011
Varsta : 33
Localizare : almeria

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Lun Sept 19, 2011 11:43 pm

Pacat lumea e plina de venin.
Sus In jos
Tandala
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 24/07/2011

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mar Sept 20, 2011 12:14 am

Ma bag si eu ca musca...ma poate lamuri si pe mine cineva ce se intampla si cu ce drept se sterg postarile? Din cate stiu cand avem o neintelegere spunem adminului, aici e sat fara caini, pacat. Intuneric, ma bucur pentru fericirea ta, sanatate si viata lunga sa va dea Dumnezeu.
Sus In jos
Intuneric
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mar Sept 20, 2011 1:41 am

Multumesc Tandala. Postarile le-am sters cu acordul adminului. Inainte de a face asta l-am contactat si iam spus ca sentimentele mele sunt bataia de joc a multora de aici si astfel am primit acordul sau de ami muta postarile pe celalalt forum si a le sterge pe cele de aici. Multumit(a)?
Sus In jos
Ady
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 22/06/2011
Localizare : Almeria

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mar Sept 20, 2011 7:01 pm

Intuneric, stergand postarile ai dat dovada de rautate tu, nu ceilalti. Am citit ale tale scrieri, nu stiu sa fi comentat si eu la una din scrierile tale. Iti doresc fericire maxima alaturi de iubitul tau, stai acolo unde te simti tu bine, iar membri de aici vor face cum doresc...din cate stiu aici intra cine doreste si cand doreste, nu este un forum cu circuit inchis. Eu te mai astept si aici cand iti va fi dor de noi.
Sus In jos
Mandruta56
Membru veteran
Membru veteran

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mar Sept 20, 2011 7:14 pm

Ultima editare efectuata de catre Mandruta56 in Mier Sept 21, 2011 8:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Eugenio
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 25/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Deva

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mar Sept 20, 2011 8:00 pm

Mai dar rai mai santeti. Intuneric are multe postari aici. Daca dansa a decis asta, este doar alegerea ei. Pe aceasta cale ii doresc multa sanatate, viata lunga alaturi de sotul dansei. Lasati rautatile
Sus In jos
Fredy
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 06/06/2011
Localizare : Almeria

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mar Sept 20, 2011 8:10 pm

Dragi forumisti, aici sunt doi admini...eu asa am vazut. Elena si prieteni-online. Nu este treaba noastra cui sa adresat Intuneric si nu este obligata sa mai intre pe forum daca nu doreste. Trebuie sa recunoastem ca Intuneric niciodata nu a dorit un sfat, dumneaei a scris, doar atat si noi ceilalti ne-am dat cu parerea. Eu sunt sigur ca Intuneric are un caracter puternic si face asa cum stie ea mai bine. Daca a, avut puterea sa treaca prin obstacole grele, iar acum este fericita, noi in loc sai fim alaturi am incercat sa radem uni dintre noi...precum Masca, sau Tandala, acesti membri din cate stiu eu prea multe postari nu au pe acest forum, intra doar sa...mai bine tac. Sa fi fericita Intuneric oriunde te-ai afla, impreuna cu sotul tau
Sus In jos
Mandruta56
Membru veteran
Membru veteran

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mar Sept 20, 2011 8:34 pm

Sus In jos
miha
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   Mier Sept 21, 2011 12:27 am

Moartea ne desparte. Cat traim, muncim, iubim, murim...sufletul se duce, unde? nimeni nu stie.
Foaie verde trei scaieti nu va mai certati pe fesss avem pareri, opini diferite, avem drepturi egale
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Nici moartea nu ne poate desparti!   

Sus In jos

Nici moartea nu ne poate desparti!
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Povestea mea-
Mergi direct la: