Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Dum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Mier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Vin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Dum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Vin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Joi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Joi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Statistici
Avem 258 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Fantezi sexuale
Impreuna la o cafeluta, ceai...
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In aceasta zi!
In acesta seara!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin

Alexandrina

Ana

Vilhelm

Intuneric

Roses

Florina

abis

Elisa

Eva

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Cei mai activi postatori ai lunii
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

Distribuiţi | 

Buna intrebare!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 21/06/2010
Varsta : 52
Localizare : Galati

MesajSubiect: Buna intrebare!   Mar Mai 31, 2011 4:31 am

Rezumarea primului mesaj :

Doua inimi care bat, de ce oare se despart?...am citit asta pe un forum si m-a pus pe ganduri. Ok, exista iubire profunda, insa certurile sunt pe masura si se spune ca gelozia ar fi vina certurilor. De ce? Are motiv cel care este gelos? Se mai spune in acel subiect ca celalalt are o imaginatie puternica, pai daca e vorba doar de imaginatia celuilalt si nu are un motiv anume...inseamna ca este foarte grav si bine e sa lasam pe cel cu imaginatie sa-si vada de imaginatia lui mai departe. Ce sa fie de facut? Sa fie sinceritate, si nu manipulare sentimentala. Sunt oameni ce se stiu iubiti si atunci se cred ca lor nu li se poate intampla o despartire, merg foarte siguri pe ei si nu se gandesc ca poate intr-o zi celalalt se va satura de toate certurile , imaginatiile bogate si va disparea pur si simplu. Nu exista sanse de recuperare...decat sa fim sinceri si sa nu mai ascundem nimic, fata de persoana pe care pretindem ca iubim. Cel care iubeste simte totul. Este o vorba romaneasca...Sa nu fugi dupa doi iepuri ca posibil sa pierzi pe amundoi, asa si cu iubirea asta. Eu nu cred ca se poate iubi doua persoane in acelasi timp. Se mai spune in subiect ca nu stie cum sa aduca inapoi iubirea...simplu, sa fie SINCERITATE. Dragoste in egala masura...poate din partea celui care nu a gresit, cand dam motive si cand lasam loc de interpretari este greu, de unde poate sti persona ca nu se va mai repeta? In subiect se vorbeste de imaginatia puternica a celuilalt si de chip de inger, aici nu inteleg...un om cu chip de inger nu poate avea si imaginatie puternica. As sfatui pe cel in cauza, sa fie deschis, sincer si daca intr-adevar nu sunt pe aceeasi unda sa mearga fiecare pe drumul lui. Daca celalalt iubeste nu va pleca, va suferi si va reveni, pentru cat timp...numai Dumnezeu stie. Inca o intrebare din subiect...cum scapam de gelozie...gelozia face parte din iubire...nu da motiv de gelozie, incearca sa faci pe plac celui care te iubeste...daca merita. Se spune de tradare morala si nu fizica, sincer nu vad diferenta...fizic, moral...tot inselat este...e ca si cum cu unul vorbim cuvinte de dragoste si cu celalalt facem dragoste si asta ce poate insemna? Un sfat pentru toti cei care iubesc...Nu faceti declarati fara sa iubiti, nu va jucati cu iubirea, fiti sinceri cu voi si cu cel pe care il iubiti, luptati pentru cel iubit si nu renuntati...Ceva foarte important, nu repatata greseala! Astept si opiniile voastre la tot ce spun eu aici, posibil sa gresesc si m-as bucura daca cineva va continua sa discutam pe aceasta tema.

Va rog cititi regulamentul periodic!
Sus In jos

AutorMesaj
Sorin Bunda
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 26/05/2011

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   Vin Iun 24, 2011 8:46 am

Adevarat grait...daca nu avem pe cine ne baza, mai bine lipsa....nu putem sta mereu cu gandul ca putem fi oricand pusi in situati dificile. Asta nu e dragoste. Ori totul ori nimic E normal sa punem si mintea la contributie
Sus In jos
Yan
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 03/06/2011
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   Vin Iun 24, 2011 8:53 am

Ferestete de cel care sustine ca este corect...ajungi peste ani si ani sa afli cu cine ai stai de vorba. Eu cunoasc asta pe propria piele. Si credetima ca nu este deloc usor...sa primesti astfel de lovituri. E bine cum spui tu sa cercetam bine inainte persoana...si increderea se castiga. Sunt uni oameni ce iubesc in acelasi timp mai multe persoane, fie cu o densitate mai mica ori mai mare, dar o face, mare grija cu acesti indivizi, individe...sunt mancatori de suflete si acesti oameni nu se vindeca niciodata, voi reveni cu o povestioara adevarata traita, de mine personal.
Sus In jos
Adygarleanu
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 09/06/2011
Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   Vin Iun 24, 2011 4:55 pm

Nu ma gandesc, cand ma indragostesc, doar nu ma indragostesc in fiecare zi Inima nu stie carte si te face varza, insa este nevoie si de cap, pentru ca daca lasam inima sa faca ce doreste, nu este corect. Ok, este atunci cand doua inimi sunt suflete pereche, in rest nu. Si cum putem sti asta? Atunci cand nu exista secrete inca de la inceputul relatiei, cand te indragostesti fara sa propui si sentimentul sa vina din ambele parti. Atunci putem spune ca suntem suflete pereche. Nu cei care se ascund, mai au si alte relati in paralel si se cred suflete pereche. Fals! perechea stie totul!
Sus In jos
Costel
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 17/06/2011

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   Vin Iun 24, 2011 5:07 pm

Iubirea nu are definitie, iubirea te face din om neom, iubirea nu are nevoie de minte, e doar parerea mea. Eu, personal nu ma poate invinge mintea, tot inima decide in dragoste, poate eu sunt putin mai
Sus In jos
Rodica
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 25/05/2011

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   Vin Iun 24, 2011 5:08 pm

Opinia mea vizavi de acest subiect este urmatoarea...cand sunt motive bine intemeiate, fugi cat te tin picioarele.
Sus In jos
Johnny
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 02/06/2011
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   Mar Aug 23, 2011 10:46 pm

Manipulare sentimentala.
Sus In jos
Miaza
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 04/07/2011
Varsta : 47
Localizare : Turcia

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   Mier Aug 24, 2011 12:32 am

In cazul de fata sunt total debusolat. Doar un manipulator poate sa spuna persoanei iubite ca are imaginatie bogata. Daca ea sau el vede si e sigur de ceva cum ii poti spune ca are imaginatie bogata si tu sa mai continui sa fi alaturi de el sau ea. Nu pot accepta asa ceva. Sunt de parere cu Ileana, zice bine ce zice, doar ac ea e mai indulgenta, eu sunt putin mai dur cand vine vorba de sinceritate si iubire, pentru ca iubirea e ceva sfant si nu se mananca la ceai dimineta sau seara.
Sus In jos
Costel
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 17/06/2011

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   Joi Aug 25, 2011 12:52 am

Inca nu am ajuns sa intalnesc bucatica din inima care imi lipseste. Cu siguranta cand o voi gasi voi scrie aici cum este.
Sus In jos
Violeta
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 03/06/2011
Varsta : 51

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   Sam Sept 17, 2011 4:46 pm

Ileana, tu spui totul, am aceiasi parere ca si tine, nu gresesti cu nimic Ileana. Sunt oameni ce trec prin viata fara sa simta si sa cunoasca iubirea, cand iubesti, treci prin orice, putini reusesc asta, nu sunt in masura sa critic, in cazul de fata tu esti un mentor bun
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Buna intrebare!   

Sus In jos

Buna intrebare!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Totul despre iubire-
Mergi direct la: