Un cuvant pentru fiecare!
Fiind oameni intre oameni, cautam in mod constant prezenta si compania semenilor. Cautam comunicare, impartasire, comunitate. Si desi uneori ceilalti ne dezamagesc prin gesturile si comportamentele lor, umanul din noi insine ne impinge mai departe spre descoperirea umanului din cei care, mai mult sau mai putin pasager, sunt prezenti la un moment dat in viata noastra. Forumok.forumulmeu.ro a fost creat pentru a mijloci intalnirea dintre mine si tine, dintre ea si el, dintre noi si ceilalti. Conceptul care sta la baza acestui site este acela al catalizarii contactului dintre membri prin desfasurarea unor activitati in care sa se faca manifeste personalitatea fiecaruia in toata amploarea sa, incepand de la teme de discutie riguros dirijate la crearea sau importul de profile bine dezvoltate. Finalitatea este aceea de a ne face simtita prezenta intr-o comunitate in care ceea ce tine de profunzimile si specificitatile individualitatii este sau devine relevant

Un cuvant pentru fiecare!

Lipsa de comunicare este mai profunda si mai nociva decat orice alta lipsa. Pretuiti ceea ce aveti deja!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ora exacta
Ultimele subiecte
» Biblioteca Mihai LEONTE din Petia
Dum Sept 28, 2014 9:51 pm Scris de Mihai LEONTE

» Fantezi sexuale
Mier Mai 07, 2014 7:40 pm Scris de feli34feli

» Salutare si bine v-am gasit!
Vin Noi 15, 2013 3:14 pm Scris de dani_ela

» AI DEVENIT UN NUME SCRIS PE O CRUCE...autor Mihai LEONTE
Sam Sept 28, 2013 2:06 am Scris de Mihai LEONTE

» HAINE DAMA ONLINE IEFTINE
Sam Aug 31, 2013 2:27 am Scris de bianca638

» MIRAJELE ALBASTRE 2008...volum al poetului Mihai LEONTE
Dum Apr 21, 2013 2:10 pm Scris de Mihai LEONTE

» Ce se afla intr-o ceasca de cafea ?
Vin Dec 14, 2012 9:11 pm Scris de VASILESCU

» Ortodoxia..
Joi Dec 13, 2012 8:12 pm Scris de adminforumok

» Cum ma simt?
Joi Dec 13, 2012 8:11 pm Scris de adminforumok

Statistici
Avem 258 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: jetro

Membrii nostri au postat un numar de 3846 mesaje în 631 subiecte
Cuvinte-cheie
Subiectele cele mai active
Impreuna la o cafeluta, ceai...
In aceasta zi!
Salutare si bine v-am gasit!
Bun venit tuturor!
In acesta seara!
Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Dorinte de tot felul
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Provocare...
Subiectele cele mai vizionate
Fantezi sexuale
Impreuna la o cafeluta, ceai...
La multi ani draga si iubita prietena...ILEANA-NURILUSA
Servus !! Bun venit pe pagina mea...ADY-ELENA
Ura este doar o alta fata a iubirii?
Salutare si bine v-am gasit!
In aceasta zi!
In acesta seara!
Bun venit tuturor!
Provocare...
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin

Alexandrina

Ana

Vilhelm

Intuneric

Roses

Florina

abis

Elisa

Eva

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Cei mai activi postatori ai lunii
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
TOP-RO - Top siteuri din Romania top ro

Distribuiţi | 

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 21/06/2010
Varsta : 53
Localizare : Galati

MesajSubiect: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Mai 31, 2011 4:29 am

Rezumarea primului mesaj :

Mergem, dar fara a ajunge undeva cu adevarat. Vedem, dar fara a patrunde, de fapt, pana la esenta. Vorbim, dar emisia de cuvinte nu imbraca nici un mesaj fundamental. Facem, dar nu realizam niciodata ceva concret. Alergam, dar rareori ne sincronizam cu sperantele noastre sau ale celor apropiati. Verificam, dar standardele noastre ne dezamagesc chiar si pe noi insine. Tipam pe dinauntru, dar urechea care sa ne auda inca nu a fost inventata. Dormim, si totusi nu ne odihnim cu adevarat. Auzim, insa nu ascultam, in fond, cu tot interesul. Avem, insa suntem cu totul deposedati de ceea ce ne-ar putea aduce multumirea finala. Despre ce este vorba, la urma urmei?
A merge, a vedea, a vorbi, ;a face, a alerga;, ;a verifica, a tipa, a dormi, a auzi, a avea cateva simple verbe printre care ne pierdem in iuresul nebun in care singuri acceptam sa intram, fiind complicii timpurilor noastre. Simple verbe pe care le traim, uitand ca verbul cu adevarat important pentru fiecare dintre noi este, pur si simplu, a fi. Iar marea insatisfactie, marea angoasa care ne pandeste de fiecare data cand ramanem singuri cu noi insine este ca suntem niste fiinte ale supravetei, niste fiinte private, prin propria noastra contributie, de orice adancime. Pe scurt, fiinte fara autenticitate. Astfel incat, in ceasurile rare ale repaosului acel repaos in care ne recuperam pe noi insine din puzderia de proiecte inutile in care ne place sa ne aruncam zi de zi ne intrebam, nauci, ce putem face pentru a ne redobandi autenticitatea, pentru a ne redobandi pe noi insine.
Unii, mai mult sau mai putin intarziati in romantism, ar putea spune ca iubirea este tot ce ne trebuie pentru a recastiga axul vertical al existentei noastre. Da, love is all we need, pare a spune un cantec de acum cateva decenii. Si, pe semne ca este adevarat. De aceea se spune ca iubirea ne inaripeaza, tocmai pentru ca iubirea este cea care ne deschide cu adevarat ochii pentru adancime si pentru inaltime, si ne face sa vedem ca toate celelalte, toate verbele si categoriile in care ne risipim zi de zi, nu sunt nimic altceva decat banala, superficiala orizontala a existentei noastre.
Daca putem gasi iubirea pe internet? Mi s-a adresat aceasta intrebare zilele trecute. Am fost uimit, intrucat raspunsul nu era nimic mai mult decat o evidenta, iar evidentele nu necesita a fi interogate. Ei bine, celor sceptici sau, mai mult, celor care sunt amortiti in bigotismul unor mentalitati cu totul desuete, le voi spune ca iubirea este, intr-adevar, un dar pretios, insa poate fi gasita oriunde exista disponibilitatea de a fi autentic. Iar relatiile, prieteniile, cunostintele care se fac prin intermediul internetului pot concura in autenticitate prieteniile facute pe viu, in carne si oase. Iubirea nu are nevoie de multe pregatiri, de multa premeditare pentru a ni se intampla. Dimpotriva, nu are nevoie de nimic. Ea, pur si simplu, apare. Ne loveste. Si, inca o observatie. Iubirea care nu este autentica nu este iubire nici in cea mai mica masura.
Ceea ce este cu adevarat mirobolant la iubire este ca descoperindu-l pe celalalt / pe cealaltă, te descoperi pe tine insuti / insati. Celalalt te face sa te recastigi, sa te redobandesti, sa te recuperezi din verbele si din categoriile cotidiene pentru a te restitui simplului si, in acelasi timp, complicatului a fi. Celalalt te face sa fii tu insuti asa cum, de fapt, ai fost intotdeauna, dar nu ai constientizat. Iubirea este, de aceea, catalizatorul lui a . Si oricine are posibilitatea de a-si redobandi fiinta autentica prin intercesiunea iubirii autentice, iar internetul nu e cu nimic mai prejos decat alte medii de interactiune sociala si, in fond, umana. Deci, internauti din totata lumea, iubiti-va!

Va rog cititi regulamentul periodic!
Sus In jos

AutorMesaj
Carmen
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 04/06/2011

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Lun Oct 03, 2011 3:46 am

Trist, din ce spui tu...nu sunt vinovati copii, vinovata este mama copiilor pentru ca nu este autoritara. Le doresc si eu multa fericire.
In autencitatea iubiri pe net...eu am mari rezerve.
Sus In jos
Marcel
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 26/09/2011

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Lun Oct 03, 2011 6:13 am

Si daca mama acelui copil insista sa fie lasa-ta in pace dar copilul refuza categoric pretinzand ca tot raul care il aduce este de fapt spre binele ei?
Cand acel copil ii jigneste iubitul si totodata sustine ca o face pentru binele ei, ce ar trebui sa faca mama? Cand acest copil isi bate joc de luna lor de miere si in loc sa le ureze casa de piatra il pune pe fostul sot al mamei sale sa o sune si sa-i faca declaratii de dragoste doar asa ca sa arunce cu noroi in iubirea lor,declaratii care dealtfel le auzea si iubitul, ce ar trebui sa faca mama cu acestui copil?
Nu vreau sa-mi raspunda nimeni. Va doresc la toti de aici multa sanatate, fericire si sa dea Dumnezeu sa nu aveti parte de un copil ca al prietenei mele.
Sus In jos
Gabi_inteleptul
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 51
Localizare : almeria

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 2:08 am

Felicitari Doareunety! multa iubire si intelegere tot restul vieti!
Referitor la cazul doi...am dorit a ma abtine, dar nu pot...nu este un caz unic, mai sunt cazuri unde copii se baga in vita parintilor si invers. Nu trebuie sa uitam ca toti avem personalitate si trebuie sa ne respectam uni pe alti asa cum santem.
Cand vine dragostea, prietenia, necazul, moartea...nu ne intreaba daca suntem pe net, in realitate sau in avion, asa ca eu nu fac diferenta intre internet si real, daca e sa suferi, suferi oricum.
Sus In jos
Ady
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 22/06/2011
Varsta : 34
Localizare : Almeria

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 4:22 am

Marcel a scris:
Si daca mama acelui copil insista sa fie lasa-ta in pace dar copilul refuza categoric pretinzand ca tot raul care il aduce este de fapt spre binele ei?
Cand acel copil ii jigneste iubitul si totodata sustine ca o face pentru binele ei, ce ar trebui sa faca mama? Cand acest copil isi bate joc de luna lor de miere si in loc sa le ureze casa de piatra il pune pe fostul sot al mamei sale sa o sune si sa-i faca declaratii de dragoste doar asa ca sa arunce cu noroi in iubirea lor,declaratii care dealtfel le auzea si iubitul, ce ar trebui sa faca mama cu acestui copil?
Nu vreau sa-mi raspunda nimeni. Va doresc la toti de aici multa sanatate, fericire si sa dea Dumnezeu sa nu aveti parte de un copil ca al prietenei mele.

Marcel, tu ai o problema si tare bine mai semeni la scris cu un alt membru al nostru , posibil sa ma insel.
De unde stim noi ca acel copil nu are intenti bune pentru mama lui. Ce copil doreste raul parintilor ori parinti sa doreasca raul copiilor? Am un prieten ce dupa ce a dus munca de lamurire cu mama lui, tot nu a putut sa o comvinfga ca acel om era propriul ei montru si acum a si nascut un copil, a pierdut totul si cine crezi ca o ajuta?...copilul, Marcel... Sunt si cazuri fericite, doar ca eu pana ce nu vad nu cred, pana ce nu cunosc bine persoana nu ma pot exprima cu exacitate. Tu daca esti bine informat sau informata normal ca ai dreptate.
Sus In jos
Marcel
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 7:32 am

Ha, ha,ha (am ras). Ady,o mama este acea femeie care da viata unui suflet, are grija de buna sa creste si il apara chiar cu propria sa viata daca situatia o cere. In momentul cand acel copil devine parintele parintelui lui, situatia se agraveaza foarte tare si in cazul de fata monstrul este chiar acel copil care isi baga picioarele in sentimentele ei (asta ca sa nu fiu obraznic) ,si se crede Dumnezeu. Practic o crede pe mama sa atat de proasta incat el (baiat destept) trebuie neaparat sa aiba grija de ea, ceea ce este o problema psihica si nu mai vorbim de egoism ci de foarte multa rautate.
Intrebi in postul tau "Ce copil doreste raul parintilor ori parinti sa doreasca raul copiilor?". Iti raspund eu: 60% din copiii de astazi doresc moartea parintilor pentru diferite motive. Unul dintre ele ar fi foloasele materiale pe care acesta urmeaza sa la mosteneasca si nu spun eu asta de la mine ci o spune o statistica a Inspectoratului General al Politiei Romane, asa ca....
Pe de alta parte cati neuroni activi trebuie sa aiba acel copil pt a intra in viata propriei sale mame care ia dat viata si care a suferit pentru bunastarea lui? Intrebi ceva la care tot tu te contrazici. Prima oara spui "Ce copil doreste raul parintilor ori parinti sa doreasca raul copiilor?" si apoi spui ca chiar daca ii faci rau propriului parinte , asa trebuie pentru ca il iubesti si daca il iubesti trebuie sai tragi un cap in gura,nu?
Dai tu un exemplu si incerci sa ma impresionezi cu un caz in care un copil a insistat asupra mamei sale sa nu se casatoreasca cu "un mosntru" si pana la urma acel copil a avut dreptate si nah ca acum a preluat rolul de parinte. Trebuie sa fii tare nebun ca sa ordoni mamei tale cu cine sa se marite pentru ca indiferent pe cine alege ,un copil trebuie sa respecte statutul de parinte si sa nu se bage in viat sa personala insa hai treaca de la mine si sa spunem ca omul atata poate sa duca si atat duce insa as vrea sa te intreb pe tine ce ai face daca mama ta tiar spune sa iei de sotie o tiganca urata si cu bube pe fata? Ai luao? Ai spune ca este viata ta si doar tu vei decide cu cine te vei insura? Eu cred ca da chiar daca raspunsul tu va intra in polemica cu postul meu.
In incheere vreau sa mai mentionez ca orice om din tara asta are dreptul prin constitutia tarii sa isi aleaga propriul sau drum in viata. In momentul cand cineva incepe sai manipuleze viata si sai spuna ce anume trebuie sa faca pentru ai fi bine, acel om nu mai are parte nici macar de unul din putinele drepturi pe care statul roman il asigura si atunci te intreb eu pe tine , cum naiba poti sa spui ca un copil are dreptul sa intre in viata intima a mamei sale? Nu crezi ca intro zi ii va cere sa intre si in patul sau?
Eu am 2 copii dar tatal sau natural a murit cu ceva ani in urma. Mam recasatorit si atat eu cat si sotul avem toata iubirea de la copiii mei. Niciodata nu au vorbit urat de tatal sau vitreg, niciodata nu au intors spatele cand acesta avea nevoie de ei.Il iubesc ca pe propriul lor tata si o fac pentru ca eu sa fiu fericita si mandra de ei....si sunt si fericita si mandra ca am asa copii. Daca vreodata unul dintre ei ar aduce si ce-a mai mica ura asupra sotului, va jur ca ii reneg ca si copii. Pentru sotul meu am un fel de dragoste si pentru ei o altfel de iubire si ce ofer sotului nu pot sa ofer si copiilor si invers.
O seara frumoasa tuturor.
Sus In jos
Cornel
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 02/06/2011
Localizare : galati

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 2:41 pm

Mai tata Marcel, tu spui bine aici lucrurile...da nu era mai bine la povestiri adevarate? acolo nimeni numai scrie si ce scri tu si Ady mergea la topicul de povesti, acolo ne puteam da cu parerea mai toti...aici e doar o, intrebare daca credem sau nu in, aceea indragosteala pe net.
Acum, daca eu nu am avut parte de a ma indragosti pe net trebuie sa fiu gelos pe alti care pot? nici vorba. Se poate sau nu sunt mi de cazuri fericite si nefericite, aici e ca si la loterie. Nu ma bag in discutia voastra ca posibil sa va iau din mot ambilor , mai bine tac si astept sa citesc la topicul povesti, acolo va ciufuleste mosul
Sus In jos
Andrei
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 48
Localizare : undeva...candva

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 3:01 pm

Cand comunicam pe internet si cineva ne atrage se naste o curiozitate greu de stapanit si foarte greu de inteles, nu cred in iubire pe net, ci doar in aceea atractie de ceva ..fals,,. In realitate este foarte greu sa cunosti o persona dar pe net...nici in o suta de vieti!
Sus In jos
Lumeaecolorata
Membru
Membru

Data de inscriere : 03/10/2011

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 3:06 pm

Mi-am cunoscut iubitul pe net, ne-am despartit acum cateva luni...am fost impreuna citiva ani, ne intalneam cand se putea, sau cand eu puteam, eram aproape unul de altul...netul era singura noastra comunicare, si tel mai putin. Cu ajutorul internetului m-am combinat cu acel tip, acum sa dus si nu regret deloc
Sus In jos
Doareunety
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 04/07/2011

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 3:15 pm

Va multumesc pentru felicitari! Nu toti pomi dau roade, toti aveti dreptatea voastra!
Sus In jos
Eva
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 04/10/2011
Localizare : unde vreau

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 4:24 pm

Mai bine as raspunde la radacina patrata la doi pe mess e unul in realitate altul. Totul ireal drag popor...
Sus In jos
Love Irina
Membru senior
Membru senior

Varsta : 42
Localizare : Turcia bihor

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 6:02 pm

Iubirea pe net nu va dura niciodata, doar pierdere de timp.
Sus In jos
Juan
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 12/07/2011
Varsta : 50
Localizare : El Topo-Spania

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 6:06 pm

Depinde de perosana sa stiti...,daca e una mai retrasa poti face o relatie.
Sus In jos
Maria
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 18/06/2011
Varsta : 57
Localizare : oradea

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mar Oct 04, 2011 11:45 pm

Stimati forumisti...imi permit a va intreba ceva: cati dintre voi a citit topicul Ilenei si ce ati inteles? Voi aveti doar o problema cu indragostitul pe net, iar Ileana ne spune pe cat se poate de frumos de AUTENCITATEA iubiri, pentru ca daca iubirea nu este autentica nu este iubire. Ileana explica si spune frumos ceea ce spune, eu am inteles si chiar nu am cum sa o contrazic. Voi ati citit ce scrie sau doar titlu si ati mers mai departe?
Sus In jos
Marcel
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mier Oct 05, 2011 12:07 am

Da am citit si ceea ce am spus eu are leagatura cu "autencititatea" . Razz
Sus In jos
Ruksandra
Membru
Membru

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : #####

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Mier Oct 05, 2011 1:16 am

Pe net sunt tot felul de indivizi (de), nu poti sti cat de mult te minte...am primit multe vorbe dulci, am spus vorbe dulci si toate minciuni, ( sau dovedit intr-un tarziu). Cum el nu stie exact ce faci asa si el, iubirea la distanta si pe internet e falsa. Am trait acest experiment...spun experiment pentru ca asa a fost pentru mine, mintea el minte-am si eu...pana ce... cineva a pus capac si fiecare a dat vina pe celalalt.
Sus In jos
Ady
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Vin Oct 07, 2011 6:19 am

Marcel a scris:
Ha, ha,ha (am ras). Ady,o mama este acea femeie care da viata unui suflet, are grija de buna sa creste si il apara chiar cu propria sa viata daca situatia o cere. In momentul cand acel copil devine parintele parintelui lui, situatia se agraveaza foarte tare si in cazul de fata monstrul este chiar acel copil care isi baga picioarele in sentimentele ei (asta ca sa nu fiu obraznic) ,si se crede Dumnezeu. Practic o crede pe mama sa atat de proasta incat el (baiat destept) trebuie neaparat sa aiba grija de ea, ceea ce este o problema psihica si nu mai vorbim de egoism ci de foarte multa rautate.
Intrebi in postul tau "Ce copil doreste raul parintilor ori parinti sa doreasca raul copiilor?". Iti raspund eu: 60% din copiii de astazi doresc moartea parintilor pentru diferite motive. Unul dintre ele ar fi foloasele materiale pe care acesta urmeaza sa la mosteneasca si nu spun eu asta de la mine ci o spune o statistica a Inspectoratului General al Politiei Romane, asa ca....
Pe de alta parte cati neuroni activi trebuie sa aiba acel copil pt a intra in viata propriei sale mame care ia dat viata si care a suferit pentru bunastarea lui? Intrebi ceva la care tot tu te contrazici. Prima oara spui "Ce copil doreste raul parintilor ori parinti sa doreasca raul copiilor?" si apoi spui ca chiar daca ii faci rau propriului parinte , asa trebuie pentru ca il iubesti si daca il iubesti trebuie sai tragi un cap in gura,nu?
Dai tu un exemplu si incerci sa ma impresionezi cu un caz in care un copil a insistat asupra mamei sale sa nu se casatoreasca cu "un mosntru" si pana la urma acel copil a avut dreptate si nah ca acum a preluat rolul de parinte. Trebuie sa fii tare nebun ca sa ordoni mamei tale cu cine sa se marite pentru ca indiferent pe cine alege ,un copil trebuie sa respecte statutul de parinte si sa nu se bage in viat sa personala insa hai treaca de la mine si sa spunem ca omul atata poate sa duca si atat duce insa as vrea sa te intreb pe tine ce ai face daca mama ta tiar spune sa iei de sotie o tiganca urata si cu bube pe fata? Ai luao? Ai spune ca este viata ta si doar tu vei decide cu cine te vei insura? Eu cred ca da chiar daca raspunsul tu va intra in polemica cu postul meu.
In incheere vreau sa mai mentionez ca orice om din tara asta are dreptul prin constitutia tarii sa isi aleaga propriul sau drum in viata. In momentul cand cineva incepe sai manipuleze viata si sai spuna ce anume trebuie sa faca pentru ai fi bine, acel om nu mai are parte nici macar de unul din putinele drepturi pe care statul roman il asigura si atunci te intreb eu pe tine , cum naiba poti sa spui ca un copil are dreptul sa intre in viata intima a mamei sale? Nu crezi ca intro zi ii va cere sa intre si in patul sau?
Eu am 2 copii dar tatal sau natural a murit cu ceva ani in urma. Mam recasatorit si atat eu cat si sotul avem toata iubirea de la copiii mei. Niciodata nu au vorbit urat de tatal sau vitreg, niciodata nu au intors spatele cand acesta avea nevoie de ei.Il iubesc ca pe propriul lor tata si o fac pentru ca eu sa fiu fericita si mandra de ei....si sunt si fericita si mandra ca am asa copii. Daca vreodata unul dintre ei ar aduce si ce-a mai mica ura asupra sotului, va jur ca ii reneg ca si copii. Pentru sotul meu am un fel de dragoste si pentru ei o altfel de iubire si ce ofer sotului nu pot sa ofer si copiilor si invers.
O seara frumoasa tuturor.

Auzi prietene, nu cred ca ai pretenti sa iti spun prietena ca nu esti,incerci sa duci lumea in eroare, eu care stiu despre ce este vorba am banuit de la primul mes ca esti cineva foarte bine informat si cine poate fi mai bine decat tine? Copii in general isi protejeaza mama, nu se gandesc la ce gandesti tu. Povestea ta de pe urma e buna, poti continua cu povesti, da bine la forum
Sunt copii ce gresesc sunt parinti ce gresesc, dar sunt o familie. Nu cred ca toti copii se gandesc la averi, mai ales cand isi aleg singuri drumul in viata, dar unul sau una ce gaseste naivitate, profita, nu ma lua cu renegatul si alte chesti, eu nu sunt in parlamnetul lui basescu ca sa barfec pe udrea facem haz de necaz , important e cine va rade la urma, eu acum nu rad, nici nu zambesc. Povestile tale sunt venite cu mult venin si ai face bine daca ne-ai spune povestea ta sa te putem ajuta, sfatui, poate nu eu, sunt alti mai trecuti prin viata si iti poate da un sfat ca sa scapi de ce suferi tu acum. Cum sa dea ordin un copil cu cine sa se marite maicasa? paote ii da un sfat, poate acel copil vede ce maicasa nu vede.
Sus In jos
Gabi_inteleptul
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 51
Localizare : almeria

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Sam Oct 08, 2011 2:30 am

Ady, Marcel, sunteti plini de venin si nu stiti ce e aia dragoste. Aruncati cu noroi si in loc sa va spalati rufele in familie daca va cunoasteti, voi va certati...in loc sa va contraziceti asa cum e normal, va certati si aruncati vorbe urate. Nu va obliga nimeni sa postati la un subiect daca nu doriti si nu aveti ceva de spus direct sau subiectul in sine. Va place sau nu te poti indragosti oriunde! De ce sunteti pe net
Sus In jos
Attila Szabad
Membru
Membru

Data de inscriere : 26/05/2011

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Sam Oct 08, 2011 4:19 am

Aleleiiii....te poti indragosti si la toaleta nu conteaza unde si cand si cum. Daca mie nu mi se intampla de ce sa fiu invidios pe alti? brava lor!
Sus In jos
Juan
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 12/07/2011
Varsta : 50
Localizare : El Topo-Spania

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Sam Oct 08, 2011 5:35 am

Contradictoriu, parere da, cand se ajunge la jicniri...foarte urat din partea voastra, as zice sa dati mana si sa fim amici cu toti, nu e imposibil sa iti poti gasi jumatatea pe net.
Sus In jos
Ady
Membru senior
Membru senior

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Dum Oct 23, 2011 2:22 am

Love Irina a scris:
Iubirea pe net nu va dura niciodata, doar pierdere de timp.
Exact...si timpul este foarte pretios! mai bine joc remi, table, decat sa ma indragostec pe net. Nu cred in ceva pur pe internet, azi cu mine maine cu altul si tot asa. Cine stie cati poate avea in lista si eu la fel sau la telefon, chiar si in realitate se pot gasi pentru cateva ore si la cateva zile cu altul sau alta
Sus In jos
Love Irina
Membru senior
Membru senior

Varsta : 42
Localizare : Turcia bihor

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Dum Oct 23, 2011 2:58 am

Ady, asa gandesc eu. Or fi si raritati...asa cum sa intamplat cu Doareunety.
Sus In jos
Petre
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 23/09/2011
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Joi Oct 27, 2011 3:00 am

Gabi_inteleptul a scris:
Ady, Marcel, sunteti plini de venin si nu stiti ce e aia dragoste. Aruncati cu noroi si in loc sa va spalati rufele in familie daca va cunoasteti, voi va certati...in loc sa va contraziceti asa cum e normal, va certati si aruncati vorbe urate. Nu va obliga nimeni sa postati la un subiect daca nu doriti si nu aveti ceva de spus direct sau subiectul in sine. Va place sau nu te poti indragosti oriunde! De ce sunteti pe net
Gabi_inteleptul,explica-ne tu de ce un copil are dreptul sa decida cu cine sa se casatoresca mama sa? Nu vreau foarte multe explicatii ci doar sa-mi spui daca un copil are dreptul de a decide cu cine sa se casatoreasca mama sa? Si inca ceva...este normal daca mama sa a ignorat sfaturile copilului si totusi sa maritat cu omul care-l iubeste, acesta sa fie jignit intruna de acest copil idiot fara sa-i pese ca mama sa il implora sa-si vada de treaba sa ptr ca orice jignire adusa sotului este de fapt o palma data iubirii ei? Multumesc ptr raspuns salut
Sus In jos
http://www.forumok.ro
Ana
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Joi Oct 27, 2011 10:27 pm

Petre,o sa iti raspund eu prima.Ai o greseala din prima cand spui :idiot:- Ai un vocabular urat din partea mea. In alta ordine de idei...ca sa iti raspund si eu la ce spui tu aici...nici un copil din lumea asta nu are dreptul sa decida soarta mamei lui si nici mama pe a copilului. Ignoranta e arma dusmanului! Daca acel barbat o iubeste va ignora jicnirile si va merge mai departe iar mama va ignora si ea. Toti avem copii(progenituri)care mai de care mai destepte acum fiiind democratie, deci...sa ignoram si sa nu lasam pe nimeni sa pateze o dragoste, casnicie smd.
Sus In jos
Petre
Membru senior
Membru senior

Data de inscriere : 23/09/2011
Varsta : 49

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Vin Oct 28, 2011 3:37 am

Idiot este putin spus pe langa ce debiteaza acest copil obraznic. Crezi ca barbatului de care vorbesc ii este usor sa treaca peste jignirile aduse de acest copil "minune" care in loc sa-si vada de treaba sa, sia facut un scop de a face neagra orice zi cu soare din viata mamei sale si a iubitului sau? Gandeste-te Ana ca esti cu iubitul tau si deodata te suna propriul tau copil si spune ca tiai ales cel mai naspa om cu care sa iti duci zilele. Cum te-ai simti tu in fata iubitului cand jignirea este adusa de copilul tau?
In rest ai spus bine ca "Toti avem copii(progenituri)care mai de care mai destepte"
Sus In jos
http://www.forumok.ro
Cornel
Membru veteran
Membru veteran

Data de inscriere : 02/06/2011
Localizare : galati

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   Vin Oct 28, 2011 1:56 pm

Las ca sunt in familie si se inteleg ei pana la urma. Mama este mama...orice ar fi. Copii mai gresesc in ziua de azi datorita noua care le facem toate poftele de mici si nu ne gandim deloc la consecinte sau ce se va intampla cand v-or creste.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Credeti in autenticitatea iubirii gasite pe internet?   

Sus In jos

Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un cuvant pentru fiecare! :: Subiecte :: Totul despre iubire-
Mergi direct la: